Protikorupční akademie v rámci Festivalu svobody

4. 10. 2019

Nadační fond proti korupci včera absolvoval Protikorupční akademii na Střední škole automobilní a informatiky v Praze Hostivaři, poprvé v rámci Festivalu svobody, který připravily organizace Post Bellum o.p.s. (Paměť národa), spolek Díky, že můžem a Nerudný fest.cz.

Studenti se v rámci workshopu dozvěděli základní informace o korupci – co vůbec korupce je, absolvovali historický exkurse od vzniku Československa, po „divoký východ“, až k dnešním dnům.

Dále se dozvěděli, kde všude je možné se s korupcí potkat nejčastěji a jak s ní konkrétně bojovat v rámci občanské společnosti. Zároveň měli možnost se seznámit s příběhem a zkušenostmi Jakuba Čecha, aktivisty a nejmladšího oznamovatele oceněného Cenou za odvahu NFPK. Na závěr si pak v týmech vyzkoušeli, jak se správně podává žádost o informace.

O úspěchu akce hovoří i fakt, že již připravujeme další workshop na této střední škole.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Fotogalerii naleznete ZDE.

Podrobnosti ke vzdělávacímu projektu Protikorupční akademie NFPK naleznete na webu www.protikorupcniakademie.cz.

Kontakt: Kontakt: Karel Škácha, ředitel NFPK, tel.: 602 681 513, e-mail: karel.skacha@nfpk.cz

Generálními partnery Protikorupční akademie jsou společnosti    a