Aktuality

Protikorupční akademie v rámci Festivalu svobody

4. 10. 2019
NFPK včera absolvoval Protikorupční akademii na Střední škole automobilní a informatiky v Praze Hostivaři, poprvé v rámci Festivalu svobody.

Pozice NFPK k návrhu novely zákona o státním zastupitelství

2. 10. 2019
NFPK podporuje připomínky nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana k novele zákona o státním zastupitelství, kterou připravilo ministerstvo spravedlnosti.

Záznam panelové diskuse Teritorialitou exekutorů proti korupci

16. 9. 2019
NFPK uspořádal panelovou diskusi k tématu teritoriality exekutorů. Nyní přinášíme podrobnosti z panelové diskuse, včetně záznamu.

Teritorialitou exekutorů proti korupci

11. 9. 2019
Nadační fond proti korupci včera uspořádal panelovou diskusi s názvem Teritorialitou exekutorů proti korupci, která měla odborné i laické veřejnosti ozřejmit argumenty pro a proti zavedení teritoriality exekutorů v ČR.

Zlobbovaný antilobbingový zákon

7. 8. 2019
V minulém týdnu schválila „protikorupční“ vláda návrh zákona o lobbování. Vláda ČR ovšem po intervenci neznámého lobbisty Hradu v tichosti vyřadila zásadní ustanovení o regulaci lobbingu v okolí prezidenta.

Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel

26. 6. 2019
V rámci tiskové konference dnes NFPK představil a pokřtil knihu Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel. Autorem je právník Fondu Ondřej Závodský.

Libor Winkler: Podnikatelé už z Babiše vystřízlivěli. Další ještě prozřou

31. 5. 2019
Při nástupu do politiky se Andrej Babiš mnoha lidem z byznysu jevil jako člověk, který změní věci k lepšímu. Rozhovor s Liborem Winklerem, členem dozorčí rady NFPK, pro Seznam Zprávy.

Jak nepotopit Františka Mráčka

23. 5. 2019
Kauza Františka Mráčka, držitele Ceny za odvahu NFPK, dnes udělala krok kupředu. Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl o oprávněnosti jeho žaloby o náhradu platu za období, kdy byl neoprávněně propuštěn ze zaměstnání.

Kauza DPP nekončí, naopak stále pokračuje

17. 5. 2019
Jízdenková kauza DPP dnes dospěla k nepravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze. Ten dospěl k názoru, že žalovaný skutek nebyl trestným činem a obžalované zprostil viny. Státní zástupce se na místě odvolal.

Hazard u dálnice

16. 5. 2019
Občané obce Holubice budou 24.5. hlasovat v referendu o budoucím kasinu. K problematice se vyjádří i Ondřej Závodský, právník NFPK, který se v předchozích letech věnoval i této problematice z pozice vládního úředníka.