Aktuality

Petr Kočí: Obtížný přístup k informacím

10. 7. 2017
Když v roce 2014 rozhodl rozšířený senát Nejvyššího správního soudu, že úřady, kraje, obce, veřejné instituce a jiné tzv. povinné subjekty musí dle zákona poskytovat informace o platech zdálo se, že se již každý žadatel k uvedeným informacím snadno dostane.

Protikorupčník 2/2017

4. 7. 2017
A máme tu se začátkem prázdnin další číslo našeho čtvrtletníku Protikoručpník, tentokrát s pořadovým číslem 2.

Karel Škácha: Zlojed vs. Dobroser

3. 7. 2017
Zlojed je ten, kdo nelegálně získá výhodu na úkor jiného. Být zlojedem je v krátkodobé perspektivě efektivnější, konání dobra je na druhou stranu pro člověka díky mateřství přirozenější, mění se až věkem.

Poslanci schválili kompromisní výjimky ze zveřejňování smluv. Na řadě je Senát

29. 6. 2017
Poslanci včera udělali první krok na cestě k tomu odvrátit hrozbu plošných výjimek ze zákona o registru smluv pro všechny městské a státní firmy.

Premiéři v rukách poradců aneb kdo komu vládne

28. 6. 2017
Nadační fond proti korupci vydává další „prázdninové čtení k vodě“. Letos je publikace věnována polistopadovým premiérům a jejich poradcům, přátelům a lobbistům.

Compet Consult – administrátor s vazbami

27. 6. 2017
Analyzováním činnosti společnosti Compet Consult vyplouvají na povrch další podezřelé okolnosti veřejných zakázek a hlavně vazeb osob, které stojí za tímto administrátorem.

Martin Šorm: Nejen májový rej

26. 6. 2017
I když máme již astronomické léto, vraťme se ještě k období jara. Jsou různé způsoby jak přivítat jaro, užít první jarní paprsky slunce a nechat se ovlivnit svěžím vánkem, který přináší novou chuť do života.

Role administrátorů veřejných zakázek – Compet Consult

20. 6. 2017
Nadační fond proti korupci se v rámci svých aktivit v oblasti veřejných zakázek zaměřil na činnost administrátorů těchto veřejných zakázek.

Oldřich Kužílek: Nominujte do 15. ročníku soutěže Otevřeno x Zavřeno

19. 6. 2017
Už patnáct let dostává veřejná správa v naší zemi od občanů vysvědčení za to, jak je k nim otevřená nebo zavřená. Soutěž Otevřeno x Zavřeno je formou i svým rozsahem unikátní i v mezinárodním srovnání.

Úspěch Fondu v kauze MPSV

15. 6. 2017
Vrchní soud v Praze dne 14. června 2017 pravomocně odsoudil bývalého náměstka na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) Vladimíra Šišku ke čtyřem letům vězení.