Aktuality

Jakub Čech: Nejsem udavač

12. 6. 2017
Psal se 15. květen, když první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer podal na Krajský úřad Olomouckého kraje žádost o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Michaela Tejmlová: Jak je vnímán Miroslav Pelta v Jablonci nad Nisou

5. 6. 2017
Pocházím z Jablonce nad Nisou a do komunální politiky jsem zde mimo jiné vstupovala se zájmem zjistit, jestli to tu je skutečně skoro vše pod taktovkou Miroslava Pelty a název Peltov je používán lidmi oprávněně.

Daniel Křetínský útočí na NFPK

2. 6. 2017
Mediální skupina Czech Media Invest sdružující časopis Reflex či Forum24.cz zaútočila na Nadační fond proti korupci tvrzením, že je financován Andrejem Babišem.

Janusz Konieczny: Podivní dárci politických stran

29. 5. 2017
Pomalu startují volební kampaně do podzimních parlamentních voleb a zdálo by se, že nevládní organizace, investigativní novináři či aktivní občané již nebudou mít tolik práce se zkoumáním neprůhledných finančních toků do stranických pokladen.

Finta „druhé patro“ aneb žně pro projekční kanceláře

23. 5. 2017
Nadační fond proti korupci objevil, v rámci svého projektu veřejných zakázek, novou fintu. Nazval jí „druhé patro“ a nyní přináší její detaily.

Karel Škácha: Všechno jedno

22. 5. 2017
Němci si na bavorské straně Šumavy říkají vtip o Češích, který končí pointou, že česky řeknou `wscheckno jedno` a všichni se smějí. O čem vtip byl nevím, bavorskému humoru nerozumím.

Podezřelé zakázky Policie ČR

18. 5. 2017
Zadavatelem podezřelých veřejných zakázek může být paradoxně i samotná policie. Zakázky týkající se dodávek balistických vest pro policejní útvary doprovázejí nestandardní okolnosti.

Jak jsem se stal svéprávným

15. 5. 2017
Nový občanský zákoník umožňuje přiznání plné svéprávnosti nezletilému. Jakub Čech si osobně si o svéprávnost požádal a soud mu vyhověl.

Libor Winkler: Podnikatelé na straně Babiše? Chyba!

15. 5. 2017
Mám ve svém okolí spoustu podnikatelů, kteří své firmy vybudovali z absolutní nuly. Mnozí z nich cítí sympatie k Andreji Babišovi. Někteří z nich je vyjadřují veřejně, případně se přímo angažují.

Stanovisko k reakci JČK na článek o zakázce „Komplexní plnění dodávek projektu ZZS JčK II“

15. 5. 2017
NFPK se věnoval i konkrétní zakázce Jihočeského kraje „Komplexní plnění dodávek projektu ZZS JčK II“. Jihočeský kraj na toto reagoval a ve své reakci uvedl následující skutečnosti, ke kterým se Fond vyjadřuje.