Aktuality

Miroslav Mareš: Bahno investigativní žurnalistiky

24. 4. 2017
Odkrývání korupčních aktivit i nečestného jednání politiků v sobě nese odvahu ušpinit se od bahna české politiky.

Stanovisko NFPK k reakci Jihočeského kraje

21. 4. 2017
Na oficiálním internetovém portálu Jihočeského kraje se objevila reakce na tiskovou zprávu NFPK z 12. dubna 2017 ohledně veřejných zakázek v režii jihočeského paktu ODS a ČSSD. Reakce není nikým podepsána.

Senátoři se postavili proti demontáži zákona o registru smluv

20. 4. 2017
Přijali pozměňovací návrhy, které odmítají plošné výjimky ze zveřejňování smluv stát pro státní a městské podniky. Odmítli tak návrh, aby z očí zmizely smlouvy podniků, jako jsou Lesy ČR, Česká pošta nebo městské dopravní podniky z celé republiky.

Tajemství Českých drah

19. 4. 2017
Nadační fond proti korupci podal správní žalobu na České dráhy v souvislosti s dvacetimilionovou zakázkou na Wi-Fi připojení k internetu ve vlakových soupravách railjet.

Jan Kraus: Nestranická koruna

18. 4. 2017
Pokud jste zachytili jednu z posledních zpráv NFPK - o veřejných zakázkách v Jihočeském kraji, pod řízením hejtmana Zimoly, museli jste uznat, že došlo k jisté inovaci.

Zimolovy veřejné zakázky

12. 4. 2017
Jihočeský hejtman Zimola dnes oznámil, že odstupuje z funkce hejtmana kraje. NFPK disponuje analýzou veřejných zakázek Jihočeského kraje, ze které vyplývá netransparentní, zjevně manipulované zadávání zakázek Jihočeským krajem.

Spravedlnost v jízdenkové kauze

11. 4. 2017
NFPK v roce 2011 rozkryl jízdenkovou kauzu. Na oznamovatele Vladimíra Sittu ml. byla následně podána žaloba na tunelování společnosti Security Paper Mill. Nyní zveřejňujeme plnou verzi zprošťujícího rozsudku odvolacího soudu.

Lenka Deverová: Středoevropská univerzita znovu jako vyhnanec?

10. 4. 2017
Všichni, kdo jsme měli počátkem 90. let minulého století co do činění se zakládáním Středoevropské univerzity a její činností v České republice s obavami sledujeme situaci v Maďarsku po schválení tzv. lex CEU.

Karel Škácha: Lobbyistické roje

3. 4. 2017
Začala kampaň, ve které se unikátně spojuje jak ta parlamentní, tak i ta prezidentská, „bezzemanovská“. Vše se teď zrychluje, připravuje, domlouvá.

Další vítězství v kauze IT systémů na MPSV

30. 3. 2017
Krajský soud v Brně zamítl žalobu spoluaktérů miliardové kauzy předražených a kolabujících IT systémů na úřadech práce z roku 2012, která způsobila pád exministra Jaromíra Drábka.