Aktuality

Jan Kraus: Nestranická koruna

18. 4. 2017
Pokud jste zachytili jednu z posledních zpráv NFPK - o veřejných zakázkách v Jihočeském kraji, pod řízením hejtmana Zimoly, museli jste uznat, že došlo k jisté inovaci.

Zimolovy veřejné zakázky

12. 4. 2017
Jihočeský hejtman Zimola dnes oznámil, že odstupuje z funkce hejtmana kraje. NFPK disponuje analýzou veřejných zakázek Jihočeského kraje, ze které vyplývá netransparentní, zjevně manipulované zadávání zakázek Jihočeským krajem.

Spravedlnost v jízdenkové kauze

11. 4. 2017
NFPK v roce 2011 rozkryl jízdenkovou kauzu. Na oznamovatele Vladimíra Sittu ml. byla následně podána žaloba na tunelování společnosti Security Paper Mill. Nyní zveřejňujeme plnou verzi zprošťujícího rozsudku odvolacího soudu.

Lenka Deverová: Středoevropská univerzita znovu jako vyhnanec?

10. 4. 2017
Všichni, kdo jsme měli počátkem 90. let minulého století co do činění se zakládáním Středoevropské univerzity a její činností v České republice s obavami sledujeme situaci v Maďarsku po schválení tzv. lex CEU.

Karel Škácha: Lobbyistické roje

3. 4. 2017
Začala kampaň, ve které se unikátně spojuje jak ta parlamentní, tak i ta prezidentská, „bezzemanovská“. Vše se teď zrychluje, připravuje, domlouvá.

Další vítězství v kauze IT systémů na MPSV

30. 3. 2017
Krajský soud v Brně zamítl žalobu spoluaktérů miliardové kauzy předražených a kolabujících IT systémů na úřadech práce z roku 2012, která způsobila pád exministra Jaromíra Drábka.

Kvido Štěpánek: A Farewell to Arms

27. 3. 2017
Prvorepubliková armáda byla v naší rodině ve velké úctě. Můj otec i jeho bratr narukovali v květnu i v září 1938 do mobilizované Čs. armády s pevným odhodláním za vlast i zemřít a strýček skutečně padl v květnovém povstání o sedm let později.

Janusz Konieczny: Absurdní hra o stamiliony

21. 3. 2017
Dnes proběhl soud v kauze „karlovarské losovačky“. Celý příběh spatřil světlo světa v prosinci 2006, kdy Jiří Kotek, držitel Ceny za odvahu NFPK za rok 2016, zveřejnil na jednání zastupitelstva videonahrávku z losování dodavatele KV Arény.

Martin Šorm: Je to o lidech

20. 3. 2017
Zná to snad každý z nás. Přijdete do oblíbené restaurace, objednáte si tak jako pokaždé to, co máte nejraději a co v této kuchyni vždy vytvořili s nejlepším výsledkem.

NFPK slaví 6. narozeniny

15. 3. 2017
U příležitosti 6. narozenin NFPK vydáváme bilanční číslo našeho občasníku Protikorupčník, ve kterém se ohlédneme za uplynulými lety a představíme Vám některé nové projekty.