Aktuality

Cena za odvahu 2016

9. 12. 2016
NFPK již šestým rokem uděluje Ceny za odvahu určené občanům, kteří se nebojí upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. Letošními nositeli cen se stali Martina Uhrinová a Jiří Kotek. Fond mezi oba laureáty rozdělil bez mála 300 000 Kč.

Janusz Konieczny: Neváhejte nahrávat kriminalitu

5. 12. 2016
Oznamovatelé, které ocenil Nadační fond proti korupci, mají nezřídka jeden společný rys – pořídili nahrávku o vysoce podezřelém či přímo kriminálním jednání.

Malí odběratelé proudu „dotují“ velké odběratele

2. 12. 2016
Nadační fond proti korupci upozorňuje na problematické rozpočítávání nákladů na ztráty při distribuci elektrické energie mezi odběratele.

Tereza Kněžourková: Je Praha řádný hospodář, nebo otrokář?

28. 11. 2016
Praha chce vymáhat škodu za tunel zvaný Opencard. Hosana, otvírejte šampaňské! Jenže tohle víno je značně trpké.

Amnestie Václava Klause – část závěrečná

24. 11. 2016
Nadační fond proti korupci zveřejňuje závěrečnou část elaborátu o amnestii Václava klause. Dnes přinášíme usnesení Nejvyššího soudu.

Amnestie Václava Klause – sedmá část

16. 11. 2016
Nadační fond proti korupci zveřejňuje sedmou část elaborátu o amnestii. Tentokrát se věnuje usnesením Vrchního státního zastupitelství a Vrchního soudu v Praze.

Lenka Deverová: Pozdně pondělní neboli úterní glosa

15. 11. 2016
Původně jsem vůbec nechtěla psát tuto glosu o politickém tématu, ale o tom, že to s námi není tak špatné, protože jsme schopni účinné pomoci těm, o které se nechce nebo nemůže postarat moc veřejná.

NFPK opět vyhrál

10. 11. 2016
Městský soud v Praze dnes potvrdil svůj výrok z června 2013 a opět zamítl žalobu Ivo Rittiga proti Nadačnímu fondu proti korupci na ochranu osobnosti o odstranění následků neoprávněných zásahů.

Amnestie Václava Klause již po šesté

10. 11. 2016
Nadační fond proti korupci zveřejňuje již šestou část elaborátu o amnestii Václava Klause. Dnes přinášíme usnesení Vrchního státního zastupitelství a Vrchního soudu v Olomouci.

Libor Winkler: Horší než po kupónovce

7. 11. 2016
Minulý týden jsme slavili dvacáté páté výročí kupónové privatizace. Je ironií, že přesně v den tohoto výročí na den přesně k tomuto výročí podepsal prezident Zeman novelu zákona o praní špinavých peněz.