Aktuality

Amnestie Václava Klause popáté

3. 11. 2016
NFPK zveřejňuje pátou část elaborátu o amnestii - dnes přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Praze a v Českých Budějovicích.

Karel Randák: Je to korupce?

31. 10. 2016
NFPK není organizace, která si klade za cíl komentovat politická, resp. manažerská rozhodnutí jiných. Jsou však výjimky.

Miliarda z veřejných peněz prosazená nestandardním lobbingem

31. 10. 2016
Těsně před volbami vláda schválila navýšení minimální mzdy pro řidiče veřejných linkových autobusů. Více jak jednu miliardu korun musí najít ve svém rozpočtu kraje, s možným přispěním státu.

Amnestie Václava Klause – čtvrtá část

27. 10. 2016
Nadační fond proti korupci zveřejňuje čtvrtou část elaborátu o amnestii. V této části přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Plzni a v Ústí nad Labem.

Kdy odstoupí policejní prezident Tomáš Tuhý?

26. 10. 2016
Nadační fond proti korupci zveřejnuje trvající mimořádně závažné pochybností kolem policejního prezidenta Tomáše Tuhého.

Martin Konečný: Naděje pro „českou věc veřejnou“?

24. 10. 2016
Lepší vybudovat dětské hřiště v obci, než se rozčilovat nad špinavou hrou, kterou spolu hrají někteří politici; má větší smysl vybudovat v sídle kanalizaci, než stále dokola lamentovat nad splašky, vytékajícími například z kanálu Pražského hradu.

Amnestie Václava Klause – část třetí

20. 10. 2016
NFPK zveřejňuje třetí část amnestie. Tentokrát přinášíme usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Brně a v Hradci Králové.

Janusz Konieczny: Rozsáhlému kupčení se letos podařilo zabránit

17. 10. 2016
inulý pátek jsem se rozhodl navštívit sídliště v Chánově. Nebyla to náhoda – zrovna se totiž konaly krajské a senátní volby. Při posledních volbách v roce 2014 zde získala vítězná strana 87 % hlasů.

Amnestie Václava Klause – část druhá

13. 10. 2016
NFPK zveřejňuje druhou část elaborátu týkající se aplikace článku II amnestie Václava Klause z roku 2013. V této části přinášíme usnesení KSZ v Ostravě a Krajského soudu v Ostravě.

Zásah ve Zlíně i díky NFPK

12. 10. 2016
NFPK podal v červenci 2014 trestní oznámení v souvislosti s hospodařením Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Oznámení se týkalo zkreslování údajů o stavu hospodaření, porušování pravomoci při správě cizího majetku či pletich při veřejných zakázkách.