Aktuality

Šest let pro Vladimíra Šišku u kauzy MPSV

30. 9. 2016
Městský soud v Praze dnes odsoudil bývalého náměstka na Ministerstvu práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku na šest let v kauze zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek.

Zavřeno pro Policejní prezidium a Ministerstvo vnitra

29. 9. 2016
V letošním ročníku soutěže Otevřeno x Zavřeno obdrželo hlavní cenu v kategorii Zavřeno Policejní prezidium a Ministerstvo vnitra za to, jak zatajovalo a nadále zatajuje informace o reorganizaci policie.

Janusz Konieczny: Babákovo zlaté vejce 5 let poté

27. 9. 2016
Nemalá část příjmů politických stran a hnutí tvoří dary, které by ze své podstaty měly být nezištné.

Pochybnosti kolem policejního prezidenta trvají

27. 9. 2016
NFPK odmítá pokusy o znevěrohodnění mimořádně závažných informací uvedených v usnesení GIBS týkajících se policejního prezidenta Tomáš Tuhého.

Trestní oznámení v souvislosti s hradeckou černou stavbou

22. 9. 2016
NFPK podává trestní oznámení v souvislosti s jednáním společnosti CTP Invest a společnosti PSG a jejich snahou získat dodatečné stavební povolení k rozestavěné rozsáhlé černé stavbě v Hradci Králové.

Ministerstvo zdravotnictví hájí zájmy lobbistických skupin

20. 9. 2016
Od července účinný zákon o registru smluv narušuje zájmy farmaceutických firem, dodavatelů zdravotnických prostředků a lobbistů ovládajících české zdravotnictví.

Michaela Tejmlová: Jaké politiky bych si přála aneb lidskost nadevše?

19. 9. 2016
S blížícími se krajskými a senátními volbami se zamýšlím nad tím, jaké politiky bych si vlastně pro naši společnost přála a jak politiky prozatím vnímám.

Vyřeší vláda anonymitu firem?

7. 9. 2016
Korupční a závažné kriminální kauzy mají často jeden společný rys – skuteční příjemci veřejných prostředků jsou anonymní a nedohledatelní.

Jan Kraus: Proč?

5. 9. 2016
Pan Kovarčík zemřel těsně před tím, než proti němu mohly být zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti.Čeští policisté dostali informaci o podezřelém kontu (neznámý majitel), na které přišlo 25 miliónů EUR, od švýcarské policie.

Nová možnost podpory NFPK

31. 8. 2016
Nadační fond proti korupci můžete nyní podpořit i prostřednictvím běžných nákupů na internetu a přitom nezaplatit ani korunu navíc.