Aktuality

Vyřeší vláda anonymitu firem?

7. 9. 2016
Korupční a závažné kriminální kauzy mají často jeden společný rys – skuteční příjemci veřejných prostředků jsou anonymní a nedohledatelní.

Jan Kraus: Proč?

5. 9. 2016
Pan Kovarčík zemřel těsně před tím, než proti němu mohly být zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti.Čeští policisté dostali informaci o podezřelém kontu (neznámý majitel), na které přišlo 25 miliónů EUR, od švýcarské policie.

Nová možnost podpory NFPK

31. 8. 2016
Nadační fond proti korupci můžete nyní podpořit i prostřednictvím běžných nákupů na internetu a přitom nezaplatit ani korunu navíc.

NFPK zveřejňuje usnesení GIBS

30. 8. 2016
Nadační fond proti korupci dnes zveřejňuje usnesení Generální inspekce bezpečnostních sborů týkající se prošetřování úniků informací o plánované policejní akci pobočky ÚOKFK Olomouc.

Janusz Konieczny: Kdo a proč vlastní česká média?

29. 8. 2016
Hospodaření českých médií je často hluboce ztrátové, a přesto jejich vlastnictví je vysoce atraktivní. Tomuto paradoxu je nezbytné věnovat více pozornosti, neboť jsou to právě média, která mnohdy zásadním způsobem ovlivňují preference politických stran či jsou nástrojem k mocenským soubojům.

Senát schválil nezávislou kontrolu financování politických stran

24. 8. 2016
Senátoři dnes schválili novelu zákona o sdružování v politických stranách. Ta přináší několik významných novinek pro fungování a hospodaření politických stran v ČR.

Jakub Čech: Proč se mladí nezajímají o politiku

22. 8. 2016
Poměrně často se setkávám s tím, jak málo se mí vrstevníci, nebo obecně mladí lidé angažují. Bavím se o tom s nimi a nejčastější odpovědí je, že se nic nezmění.

Šetří vláda na IT?

16. 8. 2016
Skrze informační systémy se snadno tunelují miliardy veřejných prostředků. Předchozí garnitury to dobře věděly. NFPK srovnal současné náklady na IT v resortech oproti minulosti.

Utajovaná blesková reorganizace policie

10. 8. 2016
NFPK na základě získaných poznatků vypracoval a dnes zveřejnil elaborát, který se podrobně věnuje bleskové reorganizaci Policie České republiky. Text je určen široké veřejnosti.

Vládní podpora byznysu s lidskými tkáněmi?

3. 8. 2016
Vláda předložila sněmovně novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která posiluje postavení soukromých firem na trhu s lidskými tkáněmi a buňkami.