Aktuality

NFPK zveřejňuje usnesení GIBS

30. 8. 2016
Nadační fond proti korupci dnes zveřejňuje usnesení Generální inspekce bezpečnostních sborů týkající se prošetřování úniků informací o plánované policejní akci pobočky ÚOKFK Olomouc.

Janusz Konieczny: Kdo a proč vlastní česká média?

29. 8. 2016
Hospodaření českých médií je často hluboce ztrátové, a přesto jejich vlastnictví je vysoce atraktivní. Tomuto paradoxu je nezbytné věnovat více pozornosti, neboť jsou to právě média, která mnohdy zásadním způsobem ovlivňují preference politických stran či jsou nástrojem k mocenským soubojům.

Senát schválil nezávislou kontrolu financování politických stran

24. 8. 2016
Senátoři dnes schválili novelu zákona o sdružování v politických stranách. Ta přináší několik významných novinek pro fungování a hospodaření politických stran v ČR.

Jakub Čech: Proč se mladí nezajímají o politiku

22. 8. 2016
Poměrně často se setkávám s tím, jak málo se mí vrstevníci, nebo obecně mladí lidé angažují. Bavím se o tom s nimi a nejčastější odpovědí je, že se nic nezmění.

Šetří vláda na IT?

16. 8. 2016
Skrze informační systémy se snadno tunelují miliardy veřejných prostředků. Předchozí garnitury to dobře věděly. NFPK srovnal současné náklady na IT v resortech oproti minulosti.

Utajovaná blesková reorganizace policie

10. 8. 2016
NFPK na základě získaných poznatků vypracoval a dnes zveřejnil elaborát, který se podrobně věnuje bleskové reorganizaci Policie České republiky. Text je určen široké veřejnosti.

Vládní podpora byznysu s lidskými tkáněmi?

3. 8. 2016
Vláda předložila sněmovně novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která posiluje postavení soukromých firem na trhu s lidskými tkáněmi a buňkami.

Libor Michálek: Drobná paralela tu bude

4. 7. 2016
Likvidace Šlachtova útvaru mi připomněla události, které se odehrály v souvislosti s mým odvoláním z funkce ředitele na Státním fondu životního prostředí v roce 2010.

Prohlášení NFPK

30. 6. 2016
V současné době již, po podpisu ministra vnitra Milana Chovance, prakticky nic nebrání zmatečné reorganizaci Policie České republiky. Členové správní rady NFPK vyzývají ministra vnitra Milana Chovance k odstoupení.

NFPK s Neovlivní.cz

29. 6. 2016
Nadační fond proti korupci se rozhodl podpořit obsahové projekty on-line deníku Neovlivní.cz. Finanční podpora se bude týkat hned čtyř projektů, které jsou zaměřené na mapování vlivu v politice a byznyse.