Aktuality

Výzva Vládě k navrácení důvěryhodnosti ÚOHS

12. 3. 2019
Vyzýváme Vládu, aby zvážila, zda zmíněné pochybnosti samy o sobě nezavdávají důvod pro navržení odvolání předsedy ÚOHS prezidentu republiky.

NFPK podporuje Josefa Baxu

7. 3. 2019
NFPK se rozhodl podpořit Josefa Baxu, bývalého předsedu a dnes soudce NSS, a to za fakt, že odmítl opakované snahy prezidenta republiky a jeho kancléře Vratislava Mynáře o ovlivňování rozhodování Nejvyššího správního soudu v konkrétních případech.

Ochrana oznamovatelů nejen na papíře

19. 2. 2019
NFPK uspořádal dnes, ve spolupráci s A-CSR, první díl ze série diskusních fór s protikorupční tématikou. První diskuse se věnovala problematice oznamování korupce a ochraně oznamovatelů.

Prezident ohrožuje věrohodnost úřadu ombudsmanky

11. 2. 2019
České protikorupční iniciativy důrazně varují před prezidentskou nominací Zdeňka Koudelky na pozici zástupce Veřejné ochránkyně práv. Dle našeho názoru je to jasný krok k ovlivňování kontrolních mechanismů v zemi.

Reakce NFPK na vládní boj s korupcí

4. 2. 2019
NFPK dnes přítomné seznámil s náhledem na současnou situaci ve veřejném dění. Podle Fondu se dřívější více či méně koordinovaná korupční aktivita snížila, ale pouze v důsledku vytlačení podstatně sofistikovanější řízené oligarchizace správy naší země.

Ceny za odvahu již poosmé

11. 12. 2018
Ve stejný den jako minulý rok Nfpk již poosmé udělil Ceny za odvahu. Ty jsou určeny občanům, kteří se nebojí upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. V letošním roce se jejich držiteli stali Jana Moravcová, Lukáš Blažej a spolek Permanent.

Praha: VŠEM

30. 11. 2018
V rámci projektu Protikorupční akademie realizoval NFPK na VŠEM několikadenní kurz Korupce, podvody a etika. Ten nabídl studentům teoretický a zejména praktický pohled na ovlivňování rozhodovacích procesů v ČR.

„Moře snese všechno…“

8. 11. 2018
Najít v sobě odvahu vzepřít se uprostřed oceánu, na palubě obchodní lodi, nezákonným postupům, to chce celého chlapa. Takovou odvahu v sobě našel Jaroslav Hornof, který na palubě lodi pod německou vlajkou sloužil na pozici strojního technika.

Praha: Člověk v tísni

2. 11. 2018
V rámci dlouhodobé spolupráce s Člověkem v tísni připravil Nadační fond proti korupci další díl Protikorupční akademie přímo na míru zástupcům vietnamského disentu.

Spravedlnost zvítězila

8. 10. 2018
Vrchní soud v Praze dnes pravomocně zcela zprostil Vl. Sittu ml. obžaloby v kauze jeho údajného tunelování společnosti Neograph. Měl jím způsobit společnosti škodu ve výši osmi miliónů korun.