Aktuality

Reakce NFPK na vládní boj s korupcí

4. 2. 2019
NFPK dnes přítomné seznámil s náhledem na současnou situaci ve veřejném dění. Podle Fondu se dřívější více či méně koordinovaná korupční aktivita snížila, ale pouze v důsledku vytlačení podstatně sofistikovanější řízené oligarchizace správy naší země.

Ceny za odvahu již poosmé

11. 12. 2018
Ve stejný den jako minulý rok Nfpk již poosmé udělil Ceny za odvahu. Ty jsou určeny občanům, kteří se nebojí upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. V letošním roce se jejich držiteli stali Jana Moravcová, Lukáš Blažej a spolek Permanent.

Praha: VŠEM

30. 11. 2018
V rámci projektu Protikorupční akademie realizoval NFPK na VŠEM několikadenní kurz Korupce, podvody a etika. Ten nabídl studentům teoretický a zejména praktický pohled na ovlivňování rozhodovacích procesů v ČR.

„Moře snese všechno…“

8. 11. 2018
Najít v sobě odvahu vzepřít se uprostřed oceánu, na palubě obchodní lodi, nezákonným postupům, to chce celého chlapa. Takovou odvahu v sobě našel Jaroslav Hornof, který na palubě lodi pod německou vlajkou sloužil na pozici strojního technika.

Praha: Člověk v tísni

2. 11. 2018
V rámci dlouhodobé spolupráce s Člověkem v tísni připravil Nadační fond proti korupci další díl Protikorupční akademie přímo na míru zástupcům vietnamského disentu.

Doksy: Protikorupční akademie v rámci konference AIESEC.

24. 10. 2018
V polovině října jsme vyrazili do Máchova kraje. Zde se konala celonárodní konference spolku AIESEC a my jsme sem přijeli s naší Protikorupční akademií. Největší novinkou bylo představení protikorupčního kvízu.

Spravedlnost zvítězila

8. 10. 2018
Vrchní soud v Praze dnes pravomocně zcela zprostil Vl. Sittu ml. obžaloby v kauze jeho údajného tunelování společnosti Neograph. Měl jím způsobit společnosti škodu ve výši osmi miliónů korun.

Otevřený dopis NFPK k výrokům senátora Iva Valenty předsedovi ODS Petru Fialovi

26. 9. 2018
Otevřený dopis NFPK k výrokům senátora Iva Valenty předsedovi ODS Petru Fialovi. Jeden z hlavních sponzorů ODS a hazardní magnát Ivo Valenta, který je zároveň de facto

Protikorupční akademie pro UN GC

18. 9. 2018
Nadační fond proti korupci, ve spolupráci s VŠEM, A-CSR a Národní sítí UN GC, představil novou koncepci svého vzdělávacího projektu Protikorupční akademie.

Poziční zpráva NFPK k Vládní koncepci boje s korupcí na léta 2018 až 2022

13. 9. 2018
Vláda předložila svoji novou koncepci k boji s korupcí na léta 2018 až 2022. Koncepce přináší řadu pozitiv, ale také negativ, které se jako NFPK budeme snažit odstranit.