Aktuality

Libor Winkler: Podnikatelé už z Babiše vystřízlivěli. Další ještě prozřou

31. 5. 2019
Při nástupu do politiky se Andrej Babiš mnoha lidem z byznysu jevil jako člověk, který změní věci k lepšímu. Rozhovor s Liborem Winklerem, členem dozorčí rady NFPK, pro Seznam Zprávy.

Jak nepotopit Františka Mráčka

23. 5. 2019
Kauza Františka Mráčka, držitele Ceny za odvahu NFPK, dnes udělala krok kupředu. Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl o oprávněnosti jeho žaloby o náhradu platu za období, kdy byl neoprávněně propuštěn ze zaměstnání.

Kauza DPP nekončí, naopak stále pokračuje

17. 5. 2019
Jízdenková kauza DPP dnes dospěla k nepravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze. Ten dospěl k názoru, že žalovaný skutek nebyl trestným činem a obžalované zprostil viny. Státní zástupce se na místě odvolal.

Hazard u dálnice

16. 5. 2019
Občané obce Holubice budou 24.5. hlasovat v referendu o budoucím kasinu. K problematice se vyjádří i Ondřej Závodský, právník NFPK, který se v předchozích letech věnoval i této problematice z pozice vládního úředníka.

Výzva Vládě k navrácení důvěryhodnosti ÚOHS

12. 3. 2019
Vyzýváme Vládu, aby zvážila, zda zmíněné pochybnosti samy o sobě nezavdávají důvod pro navržení odvolání předsedy ÚOHS prezidentu republiky.

NFPK podporuje Josefa Baxu

7. 3. 2019
NFPK se rozhodl podpořit Josefa Baxu, bývalého předsedu a dnes soudce NSS, a to za fakt, že odmítl opakované snahy prezidenta republiky a jeho kancléře Vratislava Mynáře o ovlivňování rozhodování Nejvyššího správního soudu v konkrétních případech.

Ochrana oznamovatelů nejen na papíře

19. 2. 2019
NFPK uspořádal dnes, ve spolupráci s A-CSR, první díl ze série diskusních fór s protikorupční tématikou. První diskuse se věnovala problematice oznamování korupce a ochraně oznamovatelů.

Prezident ohrožuje věrohodnost úřadu ombudsmanky

11. 2. 2019
České protikorupční iniciativy důrazně varují před prezidentskou nominací Zdeňka Koudelky na pozici zástupce Veřejné ochránkyně práv. Dle našeho názoru je to jasný krok k ovlivňování kontrolních mechanismů v zemi.

Reakce NFPK na vládní boj s korupcí

4. 2. 2019
NFPK dnes přítomné seznámil s náhledem na současnou situaci ve veřejném dění. Podle Fondu se dřívější více či méně koordinovaná korupční aktivita snížila, ale pouze v důsledku vytlačení podstatně sofistikovanější řízené oligarchizace správy naší země.

Ceny za odvahu již poosmé

11. 12. 2018
Ve stejný den jako minulý rok Nfpk již poosmé udělil Ceny za odvahu. Ty jsou určeny občanům, kteří se nebojí upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. V letošním roce se jejich držiteli stali Jana Moravcová, Lukáš Blažej a spolek Permanent.