Aktuality

Jakub Čech: Proč se mladí nezajímají o politiku

22. 8. 2016
Poměrně často se setkávám s tím, jak málo se mí vrstevníci, nebo obecně mladí lidé angažují. Bavím se o tom s nimi a nejčastější odpovědí je, že se nic nezmění.

Šetří vláda na IT?

16. 8. 2016
Skrze informační systémy se snadno tunelují miliardy veřejných prostředků. Předchozí garnitury to dobře věděly. NFPK srovnal současné náklady na IT v resortech oproti minulosti.

Utajovaná blesková reorganizace policie

10. 8. 2016
NFPK na základě získaných poznatků vypracoval a dnes zveřejnil elaborát, který se podrobně věnuje bleskové reorganizaci Policie České republiky. Text je určen široké veřejnosti.

Vládní podpora byznysu s lidskými tkáněmi?

3. 8. 2016
Vláda předložila sněmovně novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která posiluje postavení soukromých firem na trhu s lidskými tkáněmi a buňkami.

Libor Michálek: Drobná paralela tu bude

4. 7. 2016
Likvidace Šlachtova útvaru mi připomněla události, které se odehrály v souvislosti s mým odvoláním z funkce ředitele na Státním fondu životního prostředí v roce 2010.

Prohlášení NFPK

30. 6. 2016
V současné době již, po podpisu ministra vnitra Milana Chovance, prakticky nic nebrání zmatečné reorganizaci Policie České republiky. Členové správní rady NFPK vyzývají ministra vnitra Milana Chovance k odstoupení.

NFPK s Neovlivní.cz

29. 6. 2016
Nadační fond proti korupci se rozhodl podpořit obsahové projekty on-line deníku Neovlivní.cz. Finanční podpora se bude týkat hned čtyř projektů, které jsou zaměřené na mapování vlivu v politice a byznyse.

Janusz Konieczny: Role GIBS v policejní reorganizaci

28. 6. 2016
Poslední měsíc rozhodně nepřispěl k posílení víry v právní stát. Nechyběly bouřlivé emoce, vzájemné osočování či útěky před novináři.

Prázdninové čtení NFPK

27. 6. 2016
Letos je publikace věnována Václavu Klausovi a pokrývá celou jeho kariéru, včetně kariéry předlistopadové. Objednat si ji můžete zdarma na info@nfpk.cz.

Martin Konečný: Pro stromy nevidět les

13. 6. 2016
Za poslední týdny došlo k řadě důležitých událostí. V první půlce května se v Londýně konala velká protikorupční konference, kterou pořádal premiér Cameron, u nás ale větší pozornost nevzbudila.