Aktuality

Janusz Konieczny: Role GIBS v policejní reorganizaci

28. 6. 2016
Poslední měsíc rozhodně nepřispěl k posílení víry v právní stát. Nechyběly bouřlivé emoce, vzájemné osočování či útěky před novináři.

Prázdninové čtení NFPK

27. 6. 2016
Letos je publikace věnována Václavu Klausovi a pokrývá celou jeho kariéru, včetně kariéry předlistopadové. Objednat si ji můžete zdarma na info@nfpk.cz.

Martin Konečný: Pro stromy nevidět les

13. 6. 2016
Za poslední týdny došlo k řadě důležitých událostí. V první půlce května se v Londýně konala velká protikorupční konference, kterou pořádal premiér Cameron, u nás ale větší pozornost nevzbudila.

Stanovisko NFPK k posledním událostem na Policii ČR

10. 6. 2016
Reorganizace policejních útvarů, o které se v posledních dnech dozvěděla laická i odborná veřejnost, splňuje znaky účelového odstranění ÚOOZ, který vede Robert Šlachta a který v návaznosti na tyto změny ve čtvrtek podal žádost o odchod do civilu.

Nominace přes všechny sliby zůstaly problémové

8. 6. 2016
Společný tým CNI a NFPK nově analyzoval 195 nominací do dozorčích rad státních firem, které provedla Sobotkova vláda v letech 2014-2016.

Jiří Chytil: Bude JUDr. Dagmar Máchová obviněna?

6. 6. 2016
Kauza Opencard změnila dost zásadním způsobem můj život. Během dvou let se ze mě postupně stal svědek a spolupracovník protikorupční jednotky, následně obviněný, nezaměstnaný, obžalovaný a odsouzený.

Soutěž NFPK

3. 6. 2016
Připravili jsme pro Vás na Facebooku soutěž o trička NFPK. Otázky budou zaměřeny na oblasti činnosti našeho fondu: legislativu, analýzu a problematiku oznamovatelů.

Kdopak by se Šlachty bál

2. 6. 2016
Nadační fond proti korupci získal informace o plánovaném sloučení dvou policejních útvarů - ÚOOZ a ÚOKFK. Cílem tohoto sloučení, plánovaného na počátek července, má být „odstranění“ i Roberta Šlachty.

František Mráček vyhrál

1. 6. 2016
Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že František Mráček byl z práce propuštěn nezákonně a přiznal mu náhradu soudního řízení a právo nastoupit zpět do práce.

O co jde ministru Brabcovi kolem elektroodpadů?

31. 5. 2016
Ministerstvo životního prostředí utužuje výsadní postavení několika soukromých firem pro nakládání s elektroodpady.