Aktuality

Libor Michálek: Drobná paralela tu bude

4. 7. 2016
Likvidace Šlachtova útvaru mi připomněla události, které se odehrály v souvislosti s mým odvoláním z funkce ředitele na Státním fondu životního prostředí v roce 2010.

Prohlášení NFPK

30. 6. 2016
V současné době již, po podpisu ministra vnitra Milana Chovance, prakticky nic nebrání zmatečné reorganizaci Policie České republiky. Členové správní rady NFPK vyzývají ministra vnitra Milana Chovance k odstoupení.

NFPK s Neovlivní.cz

29. 6. 2016
Nadační fond proti korupci se rozhodl podpořit obsahové projekty on-line deníku Neovlivní.cz. Finanční podpora se bude týkat hned čtyř projektů, které jsou zaměřené na mapování vlivu v politice a byznyse.

Janusz Konieczny: Role GIBS v policejní reorganizaci

28. 6. 2016
Poslední měsíc rozhodně nepřispěl k posílení víry v právní stát. Nechyběly bouřlivé emoce, vzájemné osočování či útěky před novináři.

Prázdninové čtení NFPK

27. 6. 2016
Letos je publikace věnována Václavu Klausovi a pokrývá celou jeho kariéru, včetně kariéry předlistopadové. Objednat si ji můžete zdarma na info@nfpk.cz.

Martin Konečný: Pro stromy nevidět les

13. 6. 2016
Za poslední týdny došlo k řadě důležitých událostí. V první půlce května se v Londýně konala velká protikorupční konference, kterou pořádal premiér Cameron, u nás ale větší pozornost nevzbudila.

Stanovisko NFPK k posledním událostem na Policii ČR

10. 6. 2016
Reorganizace policejních útvarů, o které se v posledních dnech dozvěděla laická i odborná veřejnost, splňuje znaky účelového odstranění ÚOOZ, který vede Robert Šlachta a který v návaznosti na tyto změny ve čtvrtek podal žádost o odchod do civilu.

Nominace přes všechny sliby zůstaly problémové

8. 6. 2016
Společný tým CNI a NFPK nově analyzoval 195 nominací do dozorčích rad státních firem, které provedla Sobotkova vláda v letech 2014-2016.

Jiří Chytil: Bude JUDr. Dagmar Máchová obviněna?

6. 6. 2016
Kauza Opencard změnila dost zásadním způsobem můj život. Během dvou let se ze mě postupně stal svědek a spolupracovník protikorupční jednotky, následně obviněný, nezaměstnaný, obžalovaný a odsouzený.

Soutěž NFPK

3. 6. 2016
Připravili jsme pro Vás na Facebooku soutěž o trička NFPK. Otázky budou zaměřeny na oblasti činnosti našeho fondu: legislativu, analýzu a problematiku oznamovatelů.