Aktuality

Věra Ježková: V Dole Bílina je zatajeno 132 milionů tun uhlí

30. 5. 2016
Vláda rozhodla o druhém prolomení limitů těžby hnědého uhlí svým usnesením dne 19.10.2015, které se ale opírá o podklady, které byly připraveny na základě nepravdivých informací ze Severočeských dolů, a.s., Chomutov a jejich vlastníka ČEZ a.s.

Bude kontrola nad bilionem Kč možná?

27. 5. 2016
Pouhé čtyři senátní hlasy chyběly k tomu, aby byla schválena ústavní novela umožňující NKÚ kontrolovat státní či městské firmy, státní fondy, samosprávy a další důležité instituce.

Martin Soukenka: O nevěře a korupci aneb co je spojuje?

23. 5. 2016
Před vpádem německé armády do SSSR disponoval Stalin nejdetailnějšími informacemi o nadcházejícím útoku včetně přesného data. Nevěřil jim. Mohlo jít o podvrhy.

Chybějící údržba Libeňského mostu způsobila rozsáhlé škody

19. 5. 2016
Hlavnímu městu Praze vznikly rozsáhlé škody v řádech stovek milionů Kč z důvodu žalostně prováděné správy a údržby Libeňského mostu.

Lenka Deverová: Hysterie okolo neziskových organizací

16. 5. 2016
Pan prezident Zeman prohlásil, že „pokládá většinu neziskových organizací, čest výjimkám, za pijavice, které jsou přisáté na státním rozpočtu, a považoval bych za rozumné, aby se dotace těmto organizacím vyplácely úměrně tomu, co si dokážou vydělat samy“.

Petr Kočí: Vladimír Sitta podal odvolání

10. 5. 2016
Vladimíra Sittu, jednoho z klíčových svědků v kauze jízdenek pražského dopravního podniku, v září minulého roku uznal soud vinným z toho, že měl poškodit papírnu NEOGRAPH. Rozsudek byl doručen až nyní, po více než půl roce.

Třicet případů napříč Českem

5. 5. 2016
NFPK sestavil z otevřených zdrojů neúplný přehled případů, které čtenáři umožňují vytvořit si představu o náležitostech vládnutí v některých krajích a obcích České republiky.

Změny v NFPK

2. 5. 2016
Petr Soukenka, stávající ředitel Nadačního fondu proti korupci, požádal správní radu NFPK o ukončení svého angažmá z důvodů dlouhodobých zdravotních problémů.

Martin Šorm: Insolvenční štika

2. 5. 2016
Od roku 1991, tedy se vznikem konkurenčního hospodářského prostoru a volného podnikání, existuje zákonná možnost jak ukončit fungování společnosti, která již nedokáže dostát svých ekonomických závazků.

Petr Soukenka: Skončí NEN stejně jako projekt IZIP?

25. 4. 2016
Tento týden publikoval NKÚ, že tzv. NEN za téměř čtvrt miliardy korun, který měl zprůhlednit zadávání veřejných zakázek, plánované úspory nepřinesl a kýžené zprůhlednění se také nekoná.