Aktuality

Kdopak by se Šlachty bál

2. 6. 2016
Nadační fond proti korupci získal informace o plánovaném sloučení dvou policejních útvarů - ÚOOZ a ÚOKFK. Cílem tohoto sloučení, plánovaného na počátek července, má být „odstranění“ i Roberta Šlachty.

František Mráček vyhrál

1. 6. 2016
Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že František Mráček byl z práce propuštěn nezákonně a přiznal mu náhradu soudního řízení a právo nastoupit zpět do práce.

O co jde ministru Brabcovi kolem elektroodpadů?

31. 5. 2016
Ministerstvo životního prostředí utužuje výsadní postavení několika soukromých firem pro nakládání s elektroodpady.

Věra Ježková: V Dole Bílina je zatajeno 132 milionů tun uhlí

30. 5. 2016
Vláda rozhodla o druhém prolomení limitů těžby hnědého uhlí svým usnesením dne 19.10.2015, které se ale opírá o podklady, které byly připraveny na základě nepravdivých informací ze Severočeských dolů, a.s., Chomutov a jejich vlastníka ČEZ a.s.

Bude kontrola nad bilionem Kč možná?

27. 5. 2016
Pouhé čtyři senátní hlasy chyběly k tomu, aby byla schválena ústavní novela umožňující NKÚ kontrolovat státní či městské firmy, státní fondy, samosprávy a další důležité instituce.

Martin Soukenka: O nevěře a korupci aneb co je spojuje?

23. 5. 2016
Před vpádem německé armády do SSSR disponoval Stalin nejdetailnějšími informacemi o nadcházejícím útoku včetně přesného data. Nevěřil jim. Mohlo jít o podvrhy.

Chybějící údržba Libeňského mostu způsobila rozsáhlé škody

19. 5. 2016
Hlavnímu městu Praze vznikly rozsáhlé škody v řádech stovek milionů Kč z důvodu žalostně prováděné správy a údržby Libeňského mostu.

Lenka Deverová: Hysterie okolo neziskových organizací

16. 5. 2016
Pan prezident Zeman prohlásil, že „pokládá většinu neziskových organizací, čest výjimkám, za pijavice, které jsou přisáté na státním rozpočtu, a považoval bych za rozumné, aby se dotace těmto organizacím vyplácely úměrně tomu, co si dokážou vydělat samy“.

Petr Kočí: Vladimír Sitta podal odvolání

10. 5. 2016
Vladimíra Sittu, jednoho z klíčových svědků v kauze jízdenek pražského dopravního podniku, v září minulého roku uznal soud vinným z toho, že měl poškodit papírnu NEOGRAPH. Rozsudek byl doručen až nyní, po více než půl roce.

Třicet případů napříč Českem

5. 5. 2016
NFPK sestavil z otevřených zdrojů neúplný přehled případů, které čtenáři umožňují vytvořit si představu o náležitostech vládnutí v některých krajích a obcích České republiky.