Aktuality

Chybějící údržba Libeňského mostu způsobila rozsáhlé škody

19. 5. 2016
Hlavnímu městu Praze vznikly rozsáhlé škody v řádech stovek milionů Kč z důvodu žalostně prováděné správy a údržby Libeňského mostu.

Lenka Deverová: Hysterie okolo neziskových organizací

16. 5. 2016
Pan prezident Zeman prohlásil, že „pokládá většinu neziskových organizací, čest výjimkám, za pijavice, které jsou přisáté na státním rozpočtu, a považoval bych za rozumné, aby se dotace těmto organizacím vyplácely úměrně tomu, co si dokážou vydělat samy“.

Petr Kočí: Vladimír Sitta podal odvolání

10. 5. 2016
Vladimíra Sittu, jednoho z klíčových svědků v kauze jízdenek pražského dopravního podniku, v září minulého roku uznal soud vinným z toho, že měl poškodit papírnu NEOGRAPH. Rozsudek byl doručen až nyní, po více než půl roce.

Třicet případů napříč Českem

5. 5. 2016
NFPK sestavil z otevřených zdrojů neúplný přehled případů, které čtenáři umožňují vytvořit si představu o náležitostech vládnutí v některých krajích a obcích České republiky.

Změny v NFPK

2. 5. 2016
Petr Soukenka, stávající ředitel Nadačního fondu proti korupci, požádal správní radu NFPK o ukončení svého angažmá z důvodů dlouhodobých zdravotních problémů.

Martin Šorm: Insolvenční štika

2. 5. 2016
Od roku 1991, tedy se vznikem konkurenčního hospodářského prostoru a volného podnikání, existuje zákonná možnost jak ukončit fungování společnosti, která již nedokáže dostát svých ekonomických závazků.

Petr Soukenka: Skončí NEN stejně jako projekt IZIP?

25. 4. 2016
Tento týden publikoval NKÚ, že tzv. NEN za téměř čtvrt miliardy korun, který měl zprůhlednit zadávání veřejných zakázek, plánované úspory nepřinesl a kýžené zprůhlednění se také nekoná.

Kontrola faktur z Kamencového jezera

20. 4. 2016
Město dotovalo soukromý byznys a samo skončilo v červených číslech. CNI získalo exkluzivně výsledky kontroly smluvních vztahů.

Vláda rezignuje na skutečnou ochranu oznamovatelů

19. 4. 2016
Aktuální ochrana oznamovatelů je relativně vysoká. To překvapivě praví aktuální vládní návrh řešení ochrany oznamovatelů nekalých jednání z pera úředníků Úřadu vlády, který právě putuje do připomínkového řízení.

Janusz Konieczny: Mlčenlivost jako výmluva

18. 4. 2016
Proč lidé oznamují trestné činy včetně korupce? Někteří tak činí, jelikož cítí občanskou či morální povinnost. Jiní mají zcela jiný motiv – pomstu či dokonce sledování vlastního prospěchu.