Aktuality

Kvido Štěpánek: Sultán a Tyrl demokracie

14. 3. 2016
Za reálného socializmu jsem si vždycky myslel, že v demokracii pravdu – podobně jako příslovečné šídlo v pytli – neutajíš. Prostě, politik lže, pro novináře je to sólokapr a hned ho odhalí.

Janusz Konieczny: Korupční prostředí hazardu?

7. 3. 2016
Konečně. Počet hracích automatů povolovaných Ministerstvem financí klesl za poslední 2 roky o více jak 10 tisíc!

Podezřelá transakce?

7. 3. 2016
Nemovitosti Marka Dalíka skončily u lidí z významné brokerské firmy. Nad Markem Dalíkem visí reálná hrozba pěti let ve vězení a 5 milionové pokuty. HlídacíPes.org se proto, v rámci projektu podpořeného NFPK, rozhodl zmapovat veškeré dostupné majetkové transakce tehdy vlivného lobbisty.

Dotační podvod za 2 miliony ve Středních Čechách?

1. 3. 2016
NFPK podal trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří mohli spáchat několik trestných činů v souvislosti se žádostí obce Zdiby o dotaci z rozpočtu Středočeského kraje.

Jan Kraus: Kdy se voda mění v led?

29. 2. 2016
Poměry v zemi se mírně pohnuly, jak lze vypozorovat z postupného, „jemného“, očistného procesu v justici. Ať už potrestáním zvlčilých soudců, tak i změnami v řízení soudů, atd.

Zákon? Co to je?

24. 2. 2016
NFPK obdržel koncem roku 2015 alarmující informace, které naznačovaly, že Centrum pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války má velmi originální přístup k dodržování zákonů a hospodaření.

Konec spekulací: Nové stopy od Kamencového jezera končí u Alexandra Nováka

23. 2. 2016
Centrum nezávislé investigace podrobně zmapovalo vazby oficiálního nájemce Kamencového jezera k odsouzenému exsenátorovi Alexandru Novákovi.

Petr Soukenka: Blýská se na lepší časy?

22. 2. 2016
David Rath, Marek Dalík, Ivo Rittig, Roman Janoušek, Vladimír Dbalý, Ondřej Havlín, Roman Pekárek nebo Alexandr Novák - to je pouze pár jmen, která jsou spojena s dobou minulou a často byla zmiňována ve velmi negativních souvislostech.

Karel Randák: Řešení

15. 2. 2016
Kdykoliv v posledních dnech vycházím z bytu, bázlivě se rozhlížím kolem sebe. Se zvýšenou pozorností sleduji své okolí v nejistotě, ve které jsem stále více a více utvrzován televizními zprávami a novinovými titulky.

„Rajská“ hudba za rajský plyn

9. 2. 2016
Nadační fond proti korupci získal údaje o cenách některých plynů používaných ve zdravotnictví a na jejich základě porovnal ceny medicinálního kyslíku a rajského plynu v sedmi nemocnicích.