Aktuality

Dotační podvod za 2 miliony ve Středních Čechách?

1. 3. 2016
NFPK podal trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří mohli spáchat několik trestných činů v souvislosti se žádostí obce Zdiby o dotaci z rozpočtu Středočeského kraje.

Jan Kraus: Kdy se voda mění v led?

29. 2. 2016
Poměry v zemi se mírně pohnuly, jak lze vypozorovat z postupného, „jemného“, očistného procesu v justici. Ať už potrestáním zvlčilých soudců, tak i změnami v řízení soudů, atd.

Zákon? Co to je?

24. 2. 2016
NFPK obdržel koncem roku 2015 alarmující informace, které naznačovaly, že Centrum pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války má velmi originální přístup k dodržování zákonů a hospodaření.

Konec spekulací: Nové stopy od Kamencového jezera končí u Alexandra Nováka

23. 2. 2016
Centrum nezávislé investigace podrobně zmapovalo vazby oficiálního nájemce Kamencového jezera k odsouzenému exsenátorovi Alexandru Novákovi.

Petr Soukenka: Blýská se na lepší časy?

22. 2. 2016
David Rath, Marek Dalík, Ivo Rittig, Roman Janoušek, Vladimír Dbalý, Ondřej Havlín, Roman Pekárek nebo Alexandr Novák - to je pouze pár jmen, která jsou spojena s dobou minulou a často byla zmiňována ve velmi negativních souvislostech.

Karel Randák: Řešení

15. 2. 2016
Kdykoliv v posledních dnech vycházím z bytu, bázlivě se rozhlížím kolem sebe. Se zvýšenou pozorností sleduji své okolí v nejistotě, ve které jsem stále více a více utvrzován televizními zprávami a novinovými titulky.

„Rajská“ hudba za rajský plyn

9. 2. 2016
Nadační fond proti korupci získal údaje o cenách některých plynů používaných ve zdravotnictví a na jejich základě porovnal ceny medicinálního kyslíku a rajského plynu v sedmi nemocnicích.

Miroslav Mareš: Jihlavská bezmocnost právní války za veřejné peníze

8. 2. 2016
Umíte si představit, že byste opravili sousedovi dům bez jeho vědomí či souhlasu a následně by si soused na Vás stěžoval? K podobně absurdní situaci došlo v Jihlavě.

Martin Šorm: Místo medaile trest

1. 2. 2016
Snad se na mne nebudete zlobit, když vám hned v pondělí položím pár otázek ze sportovního prostředí. Znáte osobnost, která jako první Čech hrála v zámořské NHL po roce 1990?

Informační povinnost na rok 2014 nesplnilo 71 % firem

26. 1. 2016
Základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin vypršel koncem července 2015 a nejzazší termín uplynul na konci loňského roku.