Aktuality

Michal Voda: S transparentností si politici stále neví příliš rady

12. 10. 2015
Riziko střetu zájmů politiků, o kterém veřejnost zpravidla netuší, je společným jmenovatelem řady případů Centra nezávislé investigace (CNI) z poslední doby.

Stíhanému znalci pozastaveno znalecké oprávnění

8. 10. 2015
V souvislosti s trestním stíháním prof. Vladimíra Smejkala, známého také z Drábkovy a Šiškovy kauzy informačních systémů na úřadech práce, bylo znalci Smejkalovi pozastaveno právo výkonu činnosti znalce.

Janusz Konieczny: Proti cenzuře v radničních novinách se lze bránit

5. 10. 2015
Vydávání radničních novin je často zneužíváno k sebepropagaci vedení obce či města.

Veřejné slyšení o šikaně a ochraně oznamovatelů

29. 9. 2015
Kromě zavádění nových důležitých opatření k ochraně oznamovatelů je nutné rovněž zvyšovat vymahatelnost zákonných opatření k ochraně těchto odvážných osob.

Podivné restituční obchody

25. 9. 2015
Expremiér Mirek Topolánek letos v březnu koupil byt v Praze Dejvicích o rozloze přesahující 400 m2. Prodávajícím byl vlivný advokát Jan Šťovíček, který má blízko ke konečným majitelům některých nestandardně zrestituovaných pozemků vydávaných Státním pozemkovým úřadem.

Martin Šorm: Tady je Krtkovo

21. 9. 2015
Již téměř 14 let využívá ČR výhod členství v EU, což znamená možnost volného pohybu po území EU a možnost čerpat tzv. evropské dotace pro konkrétní projekty v různých segmentech výstavby či údržby infrastruktury.

Navrácení polikliniky v Praze 6 zpět pod městskou část

15. 9. 2015
V listopadu minulého roku upozornil NFPK na podivnosti kolem 30letého pronájmu areálu Polikliniky Pod Marjánkou, jehož vlastníkem je hlavní město Praha.

Rekonstrukce státu - Odtemnění

15. 9. 2015
Sněmovna může již ve středu schvalovat ve třetím čtení zákon o registru smluv. Jeho cílem je zveřejňování smluv státu a obcí o nakládání s veřejným majetkem.

Miroslav Mareš: Nová závažná zjištění v kauze jihlavské vody

14. 9. 2015
Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zadává zakázky převážně bez jakékoliv soutěže na základě takzvané in-house výjimky. Tuto výjimku ovšem využívá pravděpodobně protiprávně, což může pro SVAK znamenat, že by vracel desítky milionů Kč evropských peněz.

Zpravodajská zpráva NFPK

9. 9. 2015
ke stanovisku RVKBK k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnost a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, a k samotnému návrhu zákona