Aktuality

Jan Kraus: Není vyznamenání jako vyznamenání

2. 11. 2015
Prezident udělil státní vyznamenání, což polovinu lidí uvede často do stavu nepříčetnosti, protože se jim některá vyznamenání zdají zcela nespravedlivá a neoprávněná.

Petr Soukenka: Oznamovatel nebo „práskač“? Ve světě mají jasno

26. 10. 2015
Minulý týden v Praze proběhla dvoudenní mezinárodní konference věnovaná korupci, ochraně oznamovatelů, praní špinavých peněz a zabavování nelegálně nabytého majetku.

Lenka Deverová: K čemu je dobrý hlas bubnů

19. 10. 2015
V pátek v podvečer proběhla před bývalým nádražím Bubny v Praze akce Bubnování pro Bubny.

Potřebujeme státní hmotné rezervy komplexní?

14. 10. 2015
Česká republika jako jedna z mála zemí Evropy disponuje komplexními státními hmotnými rezervami strategických surovin, potravinových komodit, potravin a dalších věcí.

Michal Voda: S transparentností si politici stále neví příliš rady

12. 10. 2015
Riziko střetu zájmů politiků, o kterém veřejnost zpravidla netuší, je společným jmenovatelem řady případů Centra nezávislé investigace (CNI) z poslední doby.

Stíhanému znalci pozastaveno znalecké oprávnění

8. 10. 2015
V souvislosti s trestním stíháním prof. Vladimíra Smejkala, známého také z Drábkovy a Šiškovy kauzy informačních systémů na úřadech práce, bylo znalci Smejkalovi pozastaveno právo výkonu činnosti znalce.

Janusz Konieczny: Proti cenzuře v radničních novinách se lze bránit

5. 10. 2015
Vydávání radničních novin je často zneužíváno k sebepropagaci vedení obce či města.

Veřejné slyšení o šikaně a ochraně oznamovatelů

29. 9. 2015
Kromě zavádění nových důležitých opatření k ochraně oznamovatelů je nutné rovněž zvyšovat vymahatelnost zákonných opatření k ochraně těchto odvážných osob.

Podivné restituční obchody

25. 9. 2015
Expremiér Mirek Topolánek letos v březnu koupil byt v Praze Dejvicích o rozloze přesahující 400 m2. Prodávajícím byl vlivný advokát Jan Šťovíček, který má blízko ke konečným majitelům některých nestandardně zrestituovaných pozemků vydávaných Státním pozemkovým úřadem.

Martin Šorm: Tady je Krtkovo

21. 9. 2015
Již téměř 14 let využívá ČR výhod členství v EU, což znamená možnost volného pohybu po území EU a možnost čerpat tzv. evropské dotace pro konkrétní projekty v různých segmentech výstavby či údržby infrastruktury.