Aktuality

Navrácení polikliniky v Praze 6 zpět pod městskou část

15. 9. 2015
V listopadu minulého roku upozornil NFPK na podivnosti kolem 30letého pronájmu areálu Polikliniky Pod Marjánkou, jehož vlastníkem je hlavní město Praha.

Rekonstrukce státu - Odtemnění

15. 9. 2015
Sněmovna může již ve středu schvalovat ve třetím čtení zákon o registru smluv. Jeho cílem je zveřejňování smluv státu a obcí o nakládání s veřejným majetkem.

Miroslav Mareš: Nová závažná zjištění v kauze jihlavské vody

14. 9. 2015
Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zadává zakázky převážně bez jakékoliv soutěže na základě takzvané in-house výjimky. Tuto výjimku ovšem využívá pravděpodobně protiprávně, což může pro SVAK znamenat, že by vracel desítky milionů Kč evropských peněz.

Zpravodajská zpráva NFPK

9. 9. 2015
ke stanovisku RVKBK k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnost a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, a k samotnému návrhu zákona

Karel Randák: Svědek

7. 9. 2015
Každá glosa by měla být aktuální. Obávám se, že tato dokáže danou podmínku splnit pouze zčásti.

Rekonstrukce státu

2. 9. 2015
O zveřejňování smluv rozhodují poslanecké výbory. Klíčový poslanecký výbor dnes dopoledne rozhoduje o tom, jakou podobu zákona o registru smluv doporučí poslancům ke schvalování.

Pražští kmotři v hledáčku policie

2. 9. 2015
Prošetřuje jejich roli v podezřelých restitucích. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu se podle zjištění CNI zaměřil na roli Janouška, Hrdličky a Rittiga v podezřelých transakcích s restitučními nároky.

Janusz Konieczny: Přiznání ke lži může posílit

31. 8. 2015
V poslední době jsme byli svědky, jak politici Libereckého kraje pronášeli vzájemně se vylučující vyjádření ohledně přijetí či nepřijetí pozvánky do Amsterdamu na fotbalový zápas Jablonce s místním Ajaxem.

Úplatek 3 miliony Kč - NFPK podává trestní oznámení

13. 8. 2015
Lukáš Čadek, který vede spor s Českou poštou o 24 milionů Kč, byl osloven údajným prostředníkem z řad ČSSD, aby poskytl úplatek 3 miliony Kč.

Petr Soukenka: Když novinář lže, jako když tiskne!

29. 7. 2015
V pondělí uveřejnil časopis Týden na základě rozhodnutí soudu omluvu za nepravdivé informace, které uvedl o Vl. Sittovi ml. autor článku Marek Přibil.