Aktuality

Praha: VŠEM

30. 11. 2018
V rámci projektu Protikorupční akademie realizoval NFPK na VŠEM několikadenní kurz Korupce, podvody a etika. Ten nabídl studentům teoretický a zejména praktický pohled na ovlivňování rozhodovacích procesů v ČR.

„Moře snese všechno…“

8. 11. 2018
Najít v sobě odvahu vzepřít se uprostřed oceánu, na palubě obchodní lodi, nezákonným postupům, to chce celého chlapa. Takovou odvahu v sobě našel Jaroslav Hornof, který na palubě lodi pod německou vlajkou sloužil na pozici strojního technika.

Praha: Člověk v tísni

2. 11. 2018
V rámci dlouhodobé spolupráce s Člověkem v tísni připravil Nadační fond proti korupci další díl Protikorupční akademie přímo na míru zástupcům vietnamského disentu.

Spravedlnost zvítězila

8. 10. 2018
Vrchní soud v Praze dnes pravomocně zcela zprostil Vl. Sittu ml. obžaloby v kauze jeho údajného tunelování společnosti Neograph. Měl jím způsobit společnosti škodu ve výši osmi miliónů korun.

Otevřený dopis NFPK k výrokům senátora Iva Valenty předsedovi ODS Petru Fialovi

26. 9. 2018
Otevřený dopis NFPK k výrokům senátora Iva Valenty předsedovi ODS Petru Fialovi. Jeden z hlavních sponzorů ODS a hazardní magnát Ivo Valenta, který je zároveň de facto

Protikorupční akademie pro UN GC

18. 9. 2018
Nadační fond proti korupci, ve spolupráci s VŠEM, A-CSR a Národní sítí UN GC, představil novou koncepci svého vzdělávacího projektu Protikorupční akademie.

Poziční zpráva NFPK k Vládní koncepci boje s korupcí na léta 2018 až 2022

13. 9. 2018
Vláda předložila svoji novou koncepci k boji s korupcí na léta 2018 až 2022. Koncepce přináší řadu pozitiv, ale také negativ, které se jako NFPK budeme snažit odstranit.

Protikorupční akademie v rámci setkání studentů "BARUVAS"

29. 8. 2018
V rámci pravidelného setkání romských studentů „BARUVAS“ se ve středu 29.8.2018 na této akci objevili i zástupci Nadačního fondu proti korupci.

Krok kupředu nebo „amnestie pro tuneláře“

15. 8. 2018
Desítky miliard korun by mohl získat stát, pokud by od firem, které neplní informační povinnost, začal systematicky vymáhat pokuty.

Minuty s registrem – 4. díl – VZP a zapomenutá smlouva

19. 7. 2018
Další díl cyklu Minuty s registrem ukazuje, jak postupovat, když v registru smluv narazíte na chybějící smlouvu. Například v registru není zanesena smlouva mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a PR agenturou MEDEA KULTUR, s.r.o..