Aktuality

Šest měsíců poté

27. 5. 2015
Nové komunální koalice mají za sebou prvních šest měsíců fungování. Sdružení Naši Politici o.s. za podpory NFPK monitorovalo proměny na klíčových radnicích

Martin Soukenka: O nenažrané bestii aneb o hodnocení druhých

25. 5. 2015
Ztratit pocit nadřazenosti nad svým okolím je bolestivé. Platí to od profesorů po politiky, od umělců po sportovce, od mužů po ženy.

Petr Soukenka: Rath a jeho nemoci

18. 5. 2015
Před mnoha lety jsem byl odveden do tehdy ještě socialistické a poloprofesionální armády. Kamarádi mi říkali, že jsem hlupák, neboť jsem se mohl velmi snadno službě vlasti vyhnout.

Janusz Konieczny: Výroční zpráva jako vysvědčení

11. 5. 2015
Každý zodpovědný rodič si na konci pololetí bedlivě prohlédne vysvědčení svého dítěte. Navíc jsou rodičům obvykle okamžitě k dispozici žákovské knížky - těžko totiž syn nebo dcera uspějí s výmluvou, že žákovská knížka zmizela, nemluvě o vysvědčení.

Jak na to?

6. 5. 2015
Další díl ze série návodů. Tentokrát na téma "Jak včas vyhledat problematické firmy, které dluží městu peníze?"

Biopaliva v Česku a střet zájmů

5. 5. 2015
Nadační fond proti korupci otevřeně reaguje na vlnu zájmu, jež se v uplynulých dnech objevila v souvislosti s vládním návrhem zákona týkajícího se podpory biopaliv v České republice pro dopravní účely.

Martin Šorm: Májová

4. 5. 2015
Pondělní glosu chápu jako správný moment pro zamyšlení a odlehčenou formou spravit případné čtenáře názorem svým, se kterým mohou, ale také nemusí souhlasit.

Zákon o zveřejňování smluv dostane vlastní encyklopedii

28. 4. 2015
První publikace svého druhu má za cíl před projednáváním ve sněmovně vyvrátit nejčastější pověry a fámy, které se kolem zákona objevují.

Petr Soukenka: Antilopa losí

27. 4. 2015
Jeden z donátorů našeho fondu mě upozornil na to, že bychom se měli místo korupce zaměřit na neefektivitu a nehospodárnost výkonu státní správy, konkrétně ve zdravotnictví, vědě a výzkumu a ICT projektech.

Lenka Deverová: Děti, sport a korupce

20. 4. 2015
Obchodní řetězec předvádí televizní spot s malými hokejisty a sloganem „Není nic lepšího, než být součástí silného týmu, není nic hezčího, než být celým srdcem u toho ….“.