Aktuality

Michaela Suchardová: Je cosi shnilého ve státě dánském?

13. 4. 2015
V letadle do Kodaně se těším, že zjistím, jak to ti Dánové dělají, že se umisťují již řadu let jako nejméně zkorumpovaná země. Ještě v českých novinách se děsím titulku „Advokáty už stát nebude muset soutěžit“ pojednávající o tom, že stát si bude moci vesele vybírat své známé advokáty pro poskytování právních služeb.

Jan Kraus: Dobré zdroje

30. 3. 2015
Čeští policisté dostali informaci o podezřelém kontu (neznámý majitel) na které přišlo 25 milionů EUR od švýcarské policie, která požádala o pomoc v rámci vyšetřování podezření, že mohlo jít o praní špinavých peněz.

Jiří Chytil podává dovolání

26. 3. 2015
Ing. Jiří Chytil se rozhodl využít mimořádného opravného prostředku a obrátit se s dovoláním na Nejvyšší soud ČR.

Rekonstrukce státu

24. 3. 2015
Ve středu 25. března bude koaliční rada jednat o nové verzi zákona o registru smluv s několika zásadními úpravami, kterými pověřila Ministerstvo vnitra 9. března.

Jiří Skuhrovec: Zveřejňování smluv národním sportem

23. 3. 2015
Dobrovolné zveřejňování smluv ministerstvy je fíkovým listem, který má zakrýt, že vláda už rok zdržuje schválení zákona o registru smluv. Začátek letošního roku byl na zveřejňování smluv mimořádně úrodný.

Rekonstrukce státu

19. 3. 2015
Z registru smluv má vypadnout podmínka neplatnosti smlouvy; vyzýváme koaliční strany, aby se k oslabení zákona přihlásily.

Karel Randák: Literární talent

16. 3. 2015
Uplynulé týdny byly mimořádně bohaté na mediální hvězdy z mnoha oborů. U soudu s Janou Nečasovou-Nagyovou prohlásil bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Páleník o svém zástupci Rostislavu Pilcovi: „Sám za sebe se stydím, že jsem měl takového zástupce.

Rekonstrukce státu

13. 3. 2015
Aféra „Statusgate“ - Výzva koaličním stranám: Místo fám a statusů zveřejněte, kdo požaduje výjimky pro ČEZ a další komplikace nejodkládanějšího zákona.

Protikorupčník 1/2015

13. 3. 2015
Tentokrát o vzdělávacích projektech, našich i námi podpořených.

Rekonstrukce státu

12. 3. 2015
Vedení Rekonstrukce státu se mění; Transparency International mezi garanty nahradí tři členské organizace