Aktuality

Rekonstrukce státu

13. 3. 2015
Aféra „Statusgate“ - Výzva koaličním stranám: Místo fám a statusů zveřejněte, kdo požaduje výjimky pro ČEZ a další komplikace nejodkládanějšího zákona.

Protikorupčník 1/2015

13. 3. 2015
Tentokrát o vzdělávacích projektech, našich i námi podpořených.

Rekonstrukce státu

12. 3. 2015
Vedení Rekonstrukce státu se mění; Transparency International mezi garanty nahradí tři členské organizace

Rekonstrukce státu

9. 3. 2015
ANO chce dnes schválit registr smluv na koaliční radě. Zákonu podle Rekonstrukce státu nestojí nic v cestě

Petr Kočí: Trestní stíhání Vladimíra Sitty zrušeno

9. 3. 2015
Nedávno jsme informovali o tom, že bylo zahájeno trestní stíhání Vladimíra Sitty, oznamovatele a klíčového svědka v kauze Dopravního podniku hl. m. Prahy. V jeho pracovním notebooku, který byl policií zabaven před více než třemi lety, se měla nyní najít dětská pornografie.

Rekonstrukce státu

4. 3. 2015
Analýza dopadů zákona o zveřejňování smluv je hotova, přijatelné „minimalistické verzi“ zákona nestojí zásadní překážka v cestě. Zákonu o zveřejňování smluv státu a obcí odpadla poslední překážka, kterou mohla být dopadová studie vypracovaná Ministerstvem vnitra.

Petr Soukenka: Jak se do lesa volá...

2. 3. 2015
aneb jak si Lesy České republiky objednaly u Rittiga etický kodex. Příběh etického kodexu pro Lesy ČR, který zpracovávala společnost Ivo Rittiga Rittig & Partners s.r.o., se v médiích průběžně objevuje od roku 2012.

Janusz Konieczny: Chudí lidé jako loutky

23. 2. 2015
Peníze, cigarety či šampon za změnu zdravotního pojištění. Nejchudší vrstva obyvatel je snadnou kořistí podvodníků či nepoctivých spekulantů.

Ondřej Prokop: Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu

16. 2. 2015
Městská část Praha 11 má dlouhodobě asi stejně špatnou pověst jako Praha 10. Posledních 8 let na Jižním Městě bylo spojeno s naprosto neskrývaným propojením vedení radnice s pochybnými podnikateli, právníky a lobbisty

Martin Soukenka: O odvaze aneb hrdinové dnešní doby

9. 2. 2015
Postavit se svému nadřízenému vyžaduje poměrně slušnou odvahu. Kupříkladu mladičký Tomáš Masaryk vzal na ředitele gymnázia pohrabáč!