Aktuality

Rekonstrukce státu

9. 3. 2015
ANO chce dnes schválit registr smluv na koaliční radě. Zákonu podle Rekonstrukce státu nestojí nic v cestě

Petr Kočí: Trestní stíhání Vladimíra Sitty zrušeno

9. 3. 2015
Nedávno jsme informovali o tom, že bylo zahájeno trestní stíhání Vladimíra Sitty, oznamovatele a klíčového svědka v kauze Dopravního podniku hl. m. Prahy. V jeho pracovním notebooku, který byl policií zabaven před více než třemi lety, se měla nyní najít dětská pornografie.

Rekonstrukce státu

4. 3. 2015
Analýza dopadů zákona o zveřejňování smluv je hotova, přijatelné „minimalistické verzi“ zákona nestojí zásadní překážka v cestě. Zákonu o zveřejňování smluv státu a obcí odpadla poslední překážka, kterou mohla být dopadová studie vypracovaná Ministerstvem vnitra.

Petr Soukenka: Jak se do lesa volá...

2. 3. 2015
aneb jak si Lesy České republiky objednaly u Rittiga etický kodex. Příběh etického kodexu pro Lesy ČR, který zpracovávala společnost Ivo Rittiga Rittig & Partners s.r.o., se v médiích průběžně objevuje od roku 2012.

Janusz Konieczny: Chudí lidé jako loutky

23. 2. 2015
Peníze, cigarety či šampon za změnu zdravotního pojištění. Nejchudší vrstva obyvatel je snadnou kořistí podvodníků či nepoctivých spekulantů.

Ondřej Prokop: Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu

16. 2. 2015
Městská část Praha 11 má dlouhodobě asi stejně špatnou pověst jako Praha 10. Posledních 8 let na Jižním Městě bylo spojeno s naprosto neskrývaným propojením vedení radnice s pochybnými podnikateli, právníky a lobbisty

Martin Soukenka: O odvaze aneb hrdinové dnešní doby

9. 2. 2015
Postavit se svému nadřízenému vyžaduje poměrně slušnou odvahu. Kupříkladu mladičký Tomáš Masaryk vzal na ředitele gymnázia pohrabáč!

Rekonstrukce státu

5. 2. 2015
Další kritika ČR od Rady Evropy pro absenci kontroly financování stran

Pokračuje snad Drábkova éra?

3. 2. 2015
Nadační fond požádal podle zákona o svobodném přístupu k informacím MPSV o několik dokumentů k veřejné zakázce „Analýza vlivu nové typologie sociálních služeb na systém fungování sociálních služeb v ČR“. Ministerstvo se ovšem rozhodlo, že fond a zákon bude ignorovat.

Ondřej Fryc: Je Range Rover měřítkem úspěchu?

2. 2. 2015
Mám rád auta. Zajímají mne jejich výkony, technologie i ceny. Jezdím teď 6 let starou Hondou Legend, pořád mám to auto rád a pořád mne inspiruje.