Aktuality

Rekonstrukce státu

24. 3. 2015
Ve středu 25. března bude koaliční rada jednat o nové verzi zákona o registru smluv s několika zásadními úpravami, kterými pověřila Ministerstvo vnitra 9. března.

Jiří Skuhrovec: Zveřejňování smluv národním sportem

23. 3. 2015
Dobrovolné zveřejňování smluv ministerstvy je fíkovým listem, který má zakrýt, že vláda už rok zdržuje schválení zákona o registru smluv. Začátek letošního roku byl na zveřejňování smluv mimořádně úrodný.

Rekonstrukce státu

19. 3. 2015
Z registru smluv má vypadnout podmínka neplatnosti smlouvy; vyzýváme koaliční strany, aby se k oslabení zákona přihlásily.

Karel Randák: Literární talent

16. 3. 2015
Uplynulé týdny byly mimořádně bohaté na mediální hvězdy z mnoha oborů. U soudu s Janou Nečasovou-Nagyovou prohlásil bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Páleník o svém zástupci Rostislavu Pilcovi: „Sám za sebe se stydím, že jsem měl takového zástupce.

Rekonstrukce státu

13. 3. 2015
Aféra „Statusgate“ - Výzva koaličním stranám: Místo fám a statusů zveřejněte, kdo požaduje výjimky pro ČEZ a další komplikace nejodkládanějšího zákona.

Protikorupčník 1/2015

13. 3. 2015
Tentokrát o vzdělávacích projektech, našich i námi podpořených.

Rekonstrukce státu

12. 3. 2015
Vedení Rekonstrukce státu se mění; Transparency International mezi garanty nahradí tři členské organizace

Rekonstrukce státu

9. 3. 2015
ANO chce dnes schválit registr smluv na koaliční radě. Zákonu podle Rekonstrukce státu nestojí nic v cestě

Petr Kočí: Trestní stíhání Vladimíra Sitty zrušeno

9. 3. 2015
Nedávno jsme informovali o tom, že bylo zahájeno trestní stíhání Vladimíra Sitty, oznamovatele a klíčového svědka v kauze Dopravního podniku hl. m. Prahy. V jeho pracovním notebooku, který byl policií zabaven před více než třemi lety, se měla nyní najít dětská pornografie.

Rekonstrukce státu

4. 3. 2015
Analýza dopadů zákona o zveřejňování smluv je hotova, přijatelné „minimalistické verzi“ zákona nestojí zásadní překážka v cestě. Zákonu o zveřejňování smluv státu a obcí odpadla poslední překážka, kterou mohla být dopadová studie vypracovaná Ministerstvem vnitra.