Aktuality

Petr Soukenka: Jak se do lesa volá...

2. 3. 2015
aneb jak si Lesy České republiky objednaly u Rittiga etický kodex. Příběh etického kodexu pro Lesy ČR, který zpracovávala společnost Ivo Rittiga Rittig & Partners s.r.o., se v médiích průběžně objevuje od roku 2012.

Janusz Konieczny: Chudí lidé jako loutky

23. 2. 2015
Peníze, cigarety či šampon za změnu zdravotního pojištění. Nejchudší vrstva obyvatel je snadnou kořistí podvodníků či nepoctivých spekulantů.

Ondřej Prokop: Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu

16. 2. 2015
Městská část Praha 11 má dlouhodobě asi stejně špatnou pověst jako Praha 10. Posledních 8 let na Jižním Městě bylo spojeno s naprosto neskrývaným propojením vedení radnice s pochybnými podnikateli, právníky a lobbisty

Martin Soukenka: O odvaze aneb hrdinové dnešní doby

9. 2. 2015
Postavit se svému nadřízenému vyžaduje poměrně slušnou odvahu. Kupříkladu mladičký Tomáš Masaryk vzal na ředitele gymnázia pohrabáč!

Rekonstrukce státu

5. 2. 2015
Další kritika ČR od Rady Evropy pro absenci kontroly financování stran

Pokračuje snad Drábkova éra?

3. 2. 2015
Nadační fond požádal podle zákona o svobodném přístupu k informacím MPSV o několik dokumentů k veřejné zakázce „Analýza vlivu nové typologie sociálních služeb na systém fungování sociálních služeb v ČR“. Ministerstvo se ovšem rozhodlo, že fond a zákon bude ignorovat.

Ondřej Fryc: Je Range Rover měřítkem úspěchu?

2. 2. 2015
Mám rád auta. Zajímají mne jejich výkony, technologie i ceny. Jezdím teď 6 let starou Hondou Legend, pořád mám to auto rád a pořád mne inspiruje.

Jan Barta: Pražský konsensus

26. 1. 2015
V Dánsku sídlí jeden velmi zajímavý think-thank – Copenhagen Consensus (CC) vedený Bjornem Lomborgem, který se proslavil kontroverzní knihou Skeptický environmentalista.

V Chomutově opět probíhá kupčení s hlasy

26. 1. 2015
Opakované volby v Chomutově proběhnou dne 31.1.2014 a již teď dochází ke kupčení s hlasy.

Rekonstrukce státu

26. 1. 2015
k roku vlády: Žádný termín nebyl dodržen, ANO ale začíná být aktivní. Před rokem se vláda v programovém prohlášení zavázala k „věcnému a časovému naplnění svých priorit“, mezi které patřila většina z 9 zákonů Rekonstrukce státu: například průhledné financování politických stran, rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu nebo posílení nezávislosti státního zastupitelství.