Aktuality

Rekonstrukce státu

23. 10. 2014
Senát schválil další zákon Rekonstrukce státu: průhlednější přípravu zákonů. Novela jednak pomůže odhalit pokoutné legislativní přílepky a posoudit jejich dopady, druhak ruší anonymní hlasování na výborech.

Otevřený dopis prezidentce Soudcovské unie Mgr. Daniele Zemanové

23. 10. 2014
Ohledně kandidáta na funkci místopředsedy Vrchního soudu v Praze JUDr. Jana Sváčka.

NFPK členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí

22. 10. 2014
Zástupce Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka se včera stal členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí.

Martin Soukenka: O paradoxech aneb o (ne)vítězství zdravého rozumu

20. 10. 2014
Vladimír Iljič Lenin miloval dělníky a buržoazii nenáviděl. Proto nebydlel v dělnických čtvrtích Manchesteru nebo Liverpoolu, ale v přepychových „buržoazních“ čtvrtích Ženevy.

Čachry na SÚKL?

15. 10. 2014
Nadační fond proti korupci získal informace o podezřeních týkajících se pravděpodobného obcházení limitů pro vypsání výběrových řízení na Státním úřadu pro kontrolu léčiv.

Rekonstrukce státu

14. 10. 2014
Druhé kolo senátních voleb: protikorupční zákony podpoří polovina kandidátů. V šesti obvodech je již teď jisté, že senátorské křeslo obsadí politik podporující Rekonstrukci státu.

Masová manipulace u voleb potvrzena

13. 10. 2014
Čtyři nevládní organizace přicházejí se závažnými informacemi prokazující manipulaci u letošních voleb. Základní stavební kámen demokracie – svobodná volba - byla narušena a z kupčení se stal výhodný byznys. Manipulace probíhaly především v Severních Čechách a na Severní Moravě.

Martin Šorm: Česku hurikán nehrozí

13. 10. 2014
Máme my to ale štěstí, že jsme se narodili a žijeme v té naší krásné kotlině české, medem a strdím oplývající a naším zvykovým právem spravované. Právem, jež má chránit nevinné a trestat vinné, ctít presumpci neviny a spravedlivě trestat za prokázané skutky.

Jan Kraus: Výsměch voličům

6. 10. 2014
Když si čtu co se děje se zákony v parlamentě, často nevím, o co jde. Pozměňovací návrh sem, pozměňovací návrh tam a jsem závislý na komentářích, jestli mi vysvětlí, o co vlastně jde. Většinou nevysvětlí, asi se sami nevyznají, není čas, atd.

Zpráva o stavu Rekonstrukce státu

2. 10. 2014
Řada politických stran reagovala na naši výzvu a k hodnocení se vyjádřila. Rekonstrukce státu také reaguje na některé nepřesnosti či kritiku, která se objevila v médiích.