Aktuality

Čachry na SÚKL?

15. 10. 2014
Nadační fond proti korupci získal informace o podezřeních týkajících se pravděpodobného obcházení limitů pro vypsání výběrových řízení na Státním úřadu pro kontrolu léčiv.

Rekonstrukce státu

14. 10. 2014
Druhé kolo senátních voleb: protikorupční zákony podpoří polovina kandidátů. V šesti obvodech je již teď jisté, že senátorské křeslo obsadí politik podporující Rekonstrukci státu.

Masová manipulace u voleb potvrzena

13. 10. 2014
Čtyři nevládní organizace přicházejí se závažnými informacemi prokazující manipulaci u letošních voleb. Základní stavební kámen demokracie – svobodná volba - byla narušena a z kupčení se stal výhodný byznys. Manipulace probíhaly především v Severních Čechách a na Severní Moravě.

Martin Šorm: Česku hurikán nehrozí

13. 10. 2014
Máme my to ale štěstí, že jsme se narodili a žijeme v té naší krásné kotlině české, medem a strdím oplývající a naším zvykovým právem spravované. Právem, jež má chránit nevinné a trestat vinné, ctít presumpci neviny a spravedlivě trestat za prokázané skutky.

Jan Kraus: Výsměch voličům

6. 10. 2014
Když si čtu co se děje se zákony v parlamentě, často nevím, o co jde. Pozměňovací návrh sem, pozměňovací návrh tam a jsem závislý na komentářích, jestli mi vysvětlí, o co vlastně jde. Většinou nevysvětlí, asi se sami nevyznají, není čas, atd.

Zpráva o stavu Rekonstrukce státu

2. 10. 2014
Řada politických stran reagovala na naši výzvu a k hodnocení se vyjádřila. Rekonstrukce státu také reaguje na některé nepřesnosti či kritiku, která se objevila v médiích.

Narovnaná svodidla

1. 10. 2014
NFPK byl před časem informován o tom, že pobočka ŘSD vypsala veřejnou zakázku na dodávku mobilních svodidel na úsek dálnice D3 v předpokládané hodnotě 40 milionů korun.

Rok od protikorupčních slibů

30. 9. 2014
Zpráva o stavu Rekonstrukce státu zhodnotila rok od protikorupčních slibů. Vydání hodnocení podpořila také řada známých podnikatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že strany odkládají svoje závazky.

Otevřený dopis ministryni spravedlnosti JUDr. Heleně Válkové

29. 9. 2014
ve věci jmenování JUDr. Jana Sváčka místopředsedou Vrchního soudu v Praze. Domníváme se, že JUDr. Sváček je nevhodným a nepřijatelným kandidátem na tuto funkci a jeho případné jmenování přispěje k nedůvěryhodnosti této významné instituce.

Lenka Deverová: Občanský zákoník jako strašák

28. 9. 2014
Právnický stav má již devět měsíců jedno silné společné téma – občanský zákoník. Potkají-li se dva právníci, zcela určitě se do jejich hovoru toto téma vloudí.