Aktuality

Martin Šorm: Česku hurikán nehrozí

13. 10. 2014
Máme my to ale štěstí, že jsme se narodili a žijeme v té naší krásné kotlině české, medem a strdím oplývající a naším zvykovým právem spravované. Právem, jež má chránit nevinné a trestat vinné, ctít presumpci neviny a spravedlivě trestat za prokázané skutky.

Jan Kraus: Výsměch voličům

6. 10. 2014
Když si čtu co se děje se zákony v parlamentě, často nevím, o co jde. Pozměňovací návrh sem, pozměňovací návrh tam a jsem závislý na komentářích, jestli mi vysvětlí, o co vlastně jde. Většinou nevysvětlí, asi se sami nevyznají, není čas, atd.

Zpráva o stavu Rekonstrukce státu

2. 10. 2014
Řada politických stran reagovala na naši výzvu a k hodnocení se vyjádřila. Rekonstrukce státu také reaguje na některé nepřesnosti či kritiku, která se objevila v médiích.

Narovnaná svodidla

1. 10. 2014
NFPK byl před časem informován o tom, že pobočka ŘSD vypsala veřejnou zakázku na dodávku mobilních svodidel na úsek dálnice D3 v předpokládané hodnotě 40 milionů korun.

Rok od protikorupčních slibů

30. 9. 2014
Zpráva o stavu Rekonstrukce státu zhodnotila rok od protikorupčních slibů. Vydání hodnocení podpořila také řada známých podnikatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že strany odkládají svoje závazky.

Otevřený dopis ministryni spravedlnosti JUDr. Heleně Válkové

29. 9. 2014
ve věci jmenování JUDr. Jana Sváčka místopředsedou Vrchního soudu v Praze. Domníváme se, že JUDr. Sváček je nevhodným a nepřijatelným kandidátem na tuto funkci a jeho případné jmenování přispěje k nedůvěryhodnosti této významné instituce.

Lenka Deverová: Občanský zákoník jako strašák

28. 9. 2014
Právnický stav má již devět měsíců jedno silné společné téma – občanský zákoník. Potkají-li se dva právníci, zcela určitě se do jejich hovoru toto téma vloudí.

Fond se opět nemýlil

26. 9. 2014
Dle informací VSZ v Praze provádí ÚOOZ v Praze od ranních hodin úkony trestního řízení. Souvislost s firmou Oleo Chemical potvrdila i státní zástupkyně Bradáčová.

Rekonstrukce státu

26. 9. 2014
Sněmovna schválila průhlednější přípravu zákonů. Novela jednacího řádu Poslanecké sněmovny, která pomůže ke zprůhlednění schvalování zákonů, dnes prošla třetím čtením.

Korupce ve zdravotnictví

25. 9. 2014
Chat s Petrem Soukenkou, ředitelem Fondu