Aktuality

Fond se opět nemýlil

26. 9. 2014
Dle informací VSZ v Praze provádí ÚOOZ v Praze od ranních hodin úkony trestního řízení. Souvislost s firmou Oleo Chemical potvrdila i státní zástupkyně Bradáčová.

Rekonstrukce státu

26. 9. 2014
Sněmovna schválila průhlednější přípravu zákonů. Novela jednacího řádu Poslanecké sněmovny, která pomůže ke zprůhlednění schvalování zákonů, dnes prošla třetím čtením.

Korupce ve zdravotnictví

25. 9. 2014
Chat s Petrem Soukenkou, ředitelem Fondu

Komunální volby pod drobnohledem

24. 9. 2014
Nevládní organizace Nadační fond proti korupci, Oživení, Transparency International a Naši politici monitorují manipulaci komunálních a senátních voleb.

Rekonstrukce státu

22. 9. 2014
Protikorupční zákony už podpořilo 51 kandidátů do Senátu; zájem politiků o tato opatření neupadá.

Janusz Konieczny: Nakupování hlasů zahájeno

22. 9. 2014
Čirou náhodou jsem narazil na dva bezdomovce sedící na lavičce, kteří s velkou vděčností přijali ode mě dvacet korun. Po čase přiznali, že během voleb jsou zneužívání, jelikož nedokážou odmítnout pět set korun za svůj voličský hlas.

Bitva nekončí!

16. 9. 2014
Senát Vrchního soudu v Praze v čele JUDr. Romanou Vostřejšovou dnes rozhodl o žalobě Iva Rittiga na Nadační fond proti korupci. Vrátil případ zpět Městskému soudu a požaduje doplnění zdůvodnění jeho rozsudku.

Jiří Skuhrovec: Práh bolesti

15. 9. 2014
Minulý týden jsme publikovali studii ukazující, že třetina sponzorů politických stran je zároveň napojena na veřejné zakázky. Těch celkem sponzoři získali od roku 2006 cca 390 miliard Kč. Ne každý z nich nutně někoho korumpoval, ale střet zájmů je tu masivní. Majiteli firmy, kterou sponzor politické strany porazil ve veřejné zakázce, asi těžko budete vysvětlovat, že šlo o shodu náhod.

Více než milion domácností dostane před volbami roční hodnocení politických stran podle závazků Rekonstrukce státu

11. 9. 2014
Rekonstrukce státu zveřejní na konci září shrnující hodnocení, jak politické strany naplňovaly svůj závazek k prosazení devíti protikorupčních zákonů.

Michaela Suchardová: Oklešťovaný služební zákon aneb jak naši volení zástupci riskují miliardy z EU fondů

8. 9. 2014
O služebním zákonu toho bylo již napsáno tolik, že jediné, co je dle mého nyní užitečným, je to vše zjednodušit a opět se podívat na základy toho, o co vlastně jde?