Aktuality

Narovnaná svodidla

1. 10. 2014
NFPK byl před časem informován o tom, že pobočka ŘSD vypsala veřejnou zakázku na dodávku mobilních svodidel na úsek dálnice D3 v předpokládané hodnotě 40 milionů korun.

Rok od protikorupčních slibů

30. 9. 2014
Zpráva o stavu Rekonstrukce státu zhodnotila rok od protikorupčních slibů. Vydání hodnocení podpořila také řada známých podnikatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že strany odkládají svoje závazky.

Otevřený dopis ministryni spravedlnosti JUDr. Heleně Válkové

29. 9. 2014
ve věci jmenování JUDr. Jana Sváčka místopředsedou Vrchního soudu v Praze. Domníváme se, že JUDr. Sváček je nevhodným a nepřijatelným kandidátem na tuto funkci a jeho případné jmenování přispěje k nedůvěryhodnosti této významné instituce.

Lenka Deverová: Občanský zákoník jako strašák

28. 9. 2014
Právnický stav má již devět měsíců jedno silné společné téma – občanský zákoník. Potkají-li se dva právníci, zcela určitě se do jejich hovoru toto téma vloudí.

Fond se opět nemýlil

26. 9. 2014
Dle informací VSZ v Praze provádí ÚOOZ v Praze od ranních hodin úkony trestního řízení. Souvislost s firmou Oleo Chemical potvrdila i státní zástupkyně Bradáčová.

Rekonstrukce státu

26. 9. 2014
Sněmovna schválila průhlednější přípravu zákonů. Novela jednacího řádu Poslanecké sněmovny, která pomůže ke zprůhlednění schvalování zákonů, dnes prošla třetím čtením.

Korupce ve zdravotnictví

25. 9. 2014
Chat s Petrem Soukenkou, ředitelem Fondu

Komunální volby pod drobnohledem

24. 9. 2014
Nevládní organizace Nadační fond proti korupci, Oživení, Transparency International a Naši politici monitorují manipulaci komunálních a senátních voleb.

Rekonstrukce státu

22. 9. 2014
Protikorupční zákony už podpořilo 51 kandidátů do Senátu; zájem politiků o tato opatření neupadá.

Janusz Konieczny: Nakupování hlasů zahájeno

22. 9. 2014
Čirou náhodou jsem narazil na dva bezdomovce sedící na lavičce, kteří s velkou vděčností přijali ode mě dvacet korun. Po čase přiznali, že během voleb jsou zneužívání, jelikož nedokážou odmítnout pět set korun za svůj voličský hlas.