Aktuality

Granty ve výzkumu, vývoji a inovacích – prostor pro korupci?

24. 6. 2014
Nadační fond proti korupci podpořil projekt „Obchodní společnosti získávající veřejné prostředky na projekty ve výzkumu, vývoji a inovacích“.

Janusz Konieczny: Opencard – poslední naděje

23. 6. 2014
Zbývá 826 dní do promlčení kauzy Opencard. Je to tedy 826 dní naděje, kdy může být tato kauza řádně prošetřena.

Ministerstvo životního prostředí rozhodlo v půlmiliardovém sporu na základě stanoviska advokátní kanceláře Šachta & Partners

19. 6. 2014
Ministerstvo letos na jaře rozhodlo na základě právního stanoviska advokátní kanceláře Šachta & Partners (dnes MSB Legal) ve správním řízení týkajícího se kauzy elektroodpadů.

Milan Dubský: Kročeje dějů v čase

16. 6. 2014
Jelikož je krásné letní počasí, rozhodli jsme se pondělní glosy odlehčit básničkou od jednoho z našich podporovatelů.

Jan Kraus: Válka se švindlem

9. 6. 2014
V současné době, zdá se, zuří “válka o justici”. Tedy část justice, zrovna ta “cinknutá”, se zřejmě brání, aby nebyla paralyzována.

Náhrady pro Karla Randáka?

4. 6. 2014
Jak jsme informovali, byl 29. dubna 2014 člen správní rady NFPK Karel Randák zproštěn obžaloby, která ho vinila ze zveřejnění informací o výši platu Jany Nagyové.

Martin Šorm: Soudce na lavici obžalovaných

2. 6. 2014
Nadační fond proti korupci dostává často od občanů podněty na špatně fungující justici.

UN Global Compact a korupce v ČR

30. 5. 2014
29. května 2014 uspořádala ACSR a NFPK uzavřený kulatý stůl na téma UN Global Compact a korupce v ČR, který se konal v sídle Infocentra OSN v Praze.

První tresty v kauze IT zakázek na Ministerstvu práce a sociálních věcí

28. 5. 2014
Bývalého náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku a bývalého šéfa IT odboru MPSV Milana Hojera včera soud odsoudil na šest, resp. pět let odnětí svobody.

Libor Winkler: Výjimečný ČEZ

26. 5. 2014
Minulý týden se Sněmovna začala zabývat zákonem, který pro orgány státní správy a firmy se státní účastí stanovuje povinnost zveřejňovat veškeré smlouvy. Energetický gigant by ale mohl, spolu s dalšími státními podniky, dostat výjimku.