Aktuality

NFPK objevil nový druh nelegálních přístrojů

6. 4. 2018
Včera proběhla obří celní razie v nelegálních hernách, na které NFPK intenzivně dlouhodobě upozorňuje a Celní správě předává podklady. NFPK rovněž objevil nový typ nelegálních přístrojů a veškeré podklady včetně dokumentace doručil Celní správě.

Protikorupční akademie v Českém Těšíně

21. 3. 2018
Posluchači Polského gymnázia se stali dalšími posluchači Protikorupční akademie NFPK. Ta se uskutečnila v rámci projektu Den tolerance.

Protikorupčník 01/2018

16. 3. 2018
Čas plyne jako voda a Nadační fond proti korupci slaví již sedmé narozeniny. Stále rosteme a sílíme.

Protikorupční akademie ve Znojmě

5. 3. 2018
Dnes jsme navštívili znojemské Gymnázium Dr. Karla Polesného. Studenti si na simulovaném jednání zastupitelstva vyzkoušeli, jak funguje komunální politika. Představili své projekty, pokusili se vyjednat jejich podporu a zdůvodnit návrhy svých řešení.

Libeňský most? Studie, projekty a diagnostiky za 90 milionů!

9. 2. 2018
NFPK zveřejňuje rozepsaný seznam oficiálních výdajů TSK na údržbu a opravy Libeňského mostu v letech 2000 až 2015 včetně, jež celkově činily 8 milionů korun.

Konec sekretáře Pavla Severy?

8. 2. 2018
Pavel Severa byl krátce před vánočními svátky odvolán z funkce generálního sekretáře TOP 09. Stalo se tak v souvislosti s medializací Severova policejního prověřování jeho údajných machinací se směnkami.

Bazén, jaký svět neviděl

5. 2. 2018
NFPK obdržel podnět k probíhající soutěži na zhotovitele nového bazénu v Opavě s předpokládanou hodnotou 350 milionů Kč, a upozorňuje na diskriminační podmínky, které nedůvodně zvýhodňují konkrétní stavební společnost.

Minuty s registrem – Díl 2. TSK Praha

1. 2. 2018
V Praze se zřítila Trojská lávka a byl uzavřen páteřní Libeňský most. Podle soudní znalkyně M. Pošvářové je samotný pád lávky jen špičkou ledovce, který ukázal na systémový problém.

Registr smluv pod lupou: užitečný nástroj pro občany a strašák korupce

15. 1. 2018
NFPK a ReSt spouští projekt analytických reportáží, které názorně představí praktické využití Registru smluv. V první reportáži se podařilo odhalit řadu podivností, které se týkají poslance Radima Fialy (SPD).

Karel Janeček: Nad-představitelný pokrok

8. 1. 2018
Žijeme v historicky jedinečné době. Na straně druhé, té špatné, čelíme celosvětovým i lokálním krizím v mnoha oblastech lidské činnosti. Včetně krize demokracie s nárůstem populismu a extremismu.