Aktuality

Protikorupční akademie ve Znojmě

5. 3. 2018
Dnes jsme navštívili znojemské Gymnázium Dr. Karla Polesného. Studenti si na simulovaném jednání zastupitelstva vyzkoušeli, jak funguje komunální politika. Představili své projekty, pokusili se vyjednat jejich podporu a zdůvodnit návrhy svých řešení.

Libeňský most? Studie, projekty a diagnostiky za 90 milionů!

9. 2. 2018
NFPK zveřejňuje rozepsaný seznam oficiálních výdajů TSK na údržbu a opravy Libeňského mostu v letech 2000 až 2015 včetně, jež celkově činily 8 milionů korun.

Konec sekretáře Pavla Severy?

8. 2. 2018
Pavel Severa byl krátce před vánočními svátky odvolán z funkce generálního sekretáře TOP 09. Stalo se tak v souvislosti s medializací Severova policejního prověřování jeho údajných machinací se směnkami.

Bazén, jaký svět neviděl

5. 2. 2018
NFPK obdržel podnět k probíhající soutěži na zhotovitele nového bazénu v Opavě s předpokládanou hodnotou 350 milionů Kč, a upozorňuje na diskriminační podmínky, které nedůvodně zvýhodňují konkrétní stavební společnost.

Minuty s registrem – Díl 2. TSK Praha

1. 2. 2018
V Praze se zřítila Trojská lávka a byl uzavřen páteřní Libeňský most. Podle soudní znalkyně M. Pošvářové je samotný pád lávky jen špičkou ledovce, který ukázal na systémový problém.

Registr smluv pod lupou: užitečný nástroj pro občany a strašák korupce

15. 1. 2018
NFPK a ReSt spouští projekt analytických reportáží, které názorně představí praktické využití Registru smluv. V první reportáži se podařilo odhalit řadu podivností, které se týkají poslance Radima Fialy (SPD).

Karel Janeček: Nad-představitelný pokrok

8. 1. 2018
Žijeme v historicky jedinečné době. Na straně druhé, té špatné, čelíme celosvětovým i lokálním krizím v mnoha oblastech lidské činnosti. Včetně krize demokracie s nárůstem populismu a extremismu.

Pětileté výročí zrůdné Klausovy–Nečasovy amnestie

4. 1. 2018
V souvislosti s výročím vyhlášení amnestie někdejšího prezidenta Václava Klause v lednu 2013 Nadační fond proti korupci připomíná některé dílčí charakteristické skutečnosti, které se týkají aplikace článku II amnestie.

Protikorupčník 4/2017

22. 12. 2017
A máme tu tradiční bilanční číslo Protikorupčníka, posledním v letošním roce.

Janusz Konieczny: Podivná reorganizace Ministerstva financí zahájena

18. 12. 2017
Nová ministryně financí Alena Schillerová jen pár dnů po svém jmenování podnikla „lokální“ reorganizaci Ministerstva financí takovým způsobem, že byl propuštěn dosavadní náměstek Ondřej Závodský. Vše proběhlo bleskově a velice pochybně. Přitom právě nyní se dokončuje kontrola využívání bytů GFŘ, kterou zadal Závodský.