Aktuality

Minuty s registrem – Díl 2. TSK Praha

1. 2. 2018
V Praze se zřítila Trojská lávka a byl uzavřen páteřní Libeňský most. Podle soudní znalkyně M. Pošvářové je samotný pád lávky jen špičkou ledovce, který ukázal na systémový problém.

Registr smluv pod lupou: užitečný nástroj pro občany a strašák korupce

15. 1. 2018
NFPK a ReSt spouští projekt analytických reportáží, které názorně představí praktické využití Registru smluv. V první reportáži se podařilo odhalit řadu podivností, které se týkají poslance Radima Fialy (SPD).

Karel Janeček: Nad-představitelný pokrok

8. 1. 2018
Žijeme v historicky jedinečné době. Na straně druhé, té špatné, čelíme celosvětovým i lokálním krizím v mnoha oblastech lidské činnosti. Včetně krize demokracie s nárůstem populismu a extremismu.

Pětileté výročí zrůdné Klausovy–Nečasovy amnestie

4. 1. 2018
V souvislosti s výročím vyhlášení amnestie někdejšího prezidenta Václava Klause v lednu 2013 Nadační fond proti korupci připomíná některé dílčí charakteristické skutečnosti, které se týkají aplikace článku II amnestie.

Protikorupčník 4/2017

22. 12. 2017
A máme tu tradiční bilanční číslo Protikorupčníka, posledním v letošním roce.

Janusz Konieczny: Podivná reorganizace Ministerstva financí zahájena

18. 12. 2017
Nová ministryně financí Alena Schillerová jen pár dnů po svém jmenování podnikla „lokální“ reorganizaci Ministerstva financí takovým způsobem, že byl propuštěn dosavadní náměstek Ondřej Závodský. Vše proběhlo bleskově a velice pochybně. Přitom právě nyní se dokončuje kontrola využívání bytů GFŘ, kterou zadal Závodský.

Ceny za odvahu 2017

11. 12. 2017
Nadační fond proti korupci již po sedmé udělil Ceny za odvahu. Ty jsou určeny občanům, kteří se nebojí upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. V letošním roce se jejich laureáty stali Miloslava Pošvářová, Jakub Čech a obecně prospěšná společnost ROMEA.

Karel Škácha: Odvaha vidět

11. 12. 2017
V jiných dobách bývali hrdinové oslavováni pro odvahu v udatnosti. Dnes oslavujeme hrdinství na předávání Cen za odvahu NFPK za boj proti korupci.

Linda Majerová: Není téma jako téma

4. 12. 2017
Jak víte, pravidelně na našich stránkách zveřejňujeme pondělní glosy. Autory se snažíme střídat, jak to jen jde, a témata přizpůsobit aktuálnímu dění. Jde přece o glosy. Podobně určitě přemýšlí i v médiích. Teda, alespoň by tak podle mého názoru mělo přemýšlet.

Kauza Pavla Severy nekončí

4. 12. 2017
Kauza, v níž byl generální sekretář TOP 09 Pavel Severa policií prověřován mj. pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu týkajícího se směnek v hodnotě necelých jedenácti milionů korun, ještě nekončí.