Aktuality

Policie obvinila dvě firmy v souvislosti s hradeckou černou stavbou

2. 11. 2017
Nadační fond proti korupci podal v září 2016 trestní oznámení v souvislosti s jednáním společnosti CTP Invest a společnosti PSG a jejich snahou získat dodatečné stavební povolení k rozestavěné rozsáhlé černé stavbě v Hradci Králové. Policie nyní společnosti obvinila z trestného činu podplácení.

Libor Winkler: Sliby jako byznys

30. 10. 2017
Těžko v téhle zemi i leckde jinde najdete lepší byznys, než je politika. A tím teď nemyslím korupci ani možnost být první u všeho, z čeho kynou nějaké peníze.

Podivné zastavení policejního prověřování Pavla Severy

30. 10. 2017
Generální sekretář TOP 09 Pavel Severa byl policií dva roky prověřován mj. pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu, týkajícího se směnek v hodnotě necelých jedenácti milionů korun.

Lenka Deverová: Povolební úvaha

23. 10. 2017
Volby skončily, je dobojováno. Voliči splnili svou roli a další 4 roky nebudou politiky příliš zajímat. Voliči rozhodli o drtivé výhře ANO i o tom, že 22 poslanců bude mít jako čtvrtá nejsilnější strana SPD Tomia Okamury.

Protikorupčník 3/2017

19. 10. 2017
Nové číslo Protikorupčníka shrnující události za poslední čtvrletí.

Počet kontrol ÚOHS po zavedení poplatku dramaticky klesl

18. 10. 2017
V roce 2016 došlo k zavedení poplatku za podání podnětu. Dle zjištění Nadačního fondu proti korupci vedlo zavedení poplatku k dramatickému poklesu úrovně veřejné kontroly dodržování pravidel zadávacího řízení oproti předcházejícím letem.

Hodnocení volebních programů z pohledu boje proti korupci

17. 10. 2017
NFPK podrobně zhodnotil volební programy 10 politických stran a hnutí s nejvyššími preferencemi. Stanovil 16 klíčových protikorupčních opatření. Politické strany tak mohly v této analýze získat 16 bodů.

Karel Škácha: Piráti už nekradou?

Týdenní maraton máme za sebou, na světě je analýza stranických programů pro Parlamentní volby 2017 z pohledu korupce.

Malý krok pro ŘSD…

15. 10. 2017
Koncem loňského roku podal NFPK podnět na ÚOHS ve věci přezkoumání postupu zadavatele při zadávání veřejných zakázek při opravách komunikací. Dotyčným zadavatelem bylo ŘSD, které rozdělovalo jednotlivé zakázky na opravy svodidel na více podlimitních a tím porušilo zákon.

Karel Randák: Klauni

9. 10. 2017
V uplynulém týdnu na sebe přitáhly pozornost dvě příhody, ve kterých zvláštní shodou okolností hrály hlavní role dvojice mužů, které si svým vystupováním nezadaly s nejslavnějšími komickými páry z éry němého filmu.