Aktuality

Protikorupčník 3/2017

19. 10. 2017
Nové číslo Protikorupčníka shrnující události za poslední čtvrletí.

Počet kontrol ÚOHS po zavedení poplatku dramaticky klesl

18. 10. 2017
V roce 2016 došlo k zavedení poplatku za podání podnětu. Dle zjištění Nadačního fondu proti korupci vedlo zavedení poplatku k dramatickému poklesu úrovně veřejné kontroly dodržování pravidel zadávacího řízení oproti předcházejícím letem.

Hodnocení volebních programů z pohledu boje proti korupci

17. 10. 2017
NFPK podrobně zhodnotil volební programy 10 politických stran a hnutí s nejvyššími preferencemi. Stanovil 16 klíčových protikorupčních opatření. Politické strany tak mohly v této analýze získat 16 bodů.

Karel Škácha: Piráti už nekradou?

Týdenní maraton máme za sebou, na světě je analýza stranických programů pro Parlamentní volby 2017 z pohledu korupce.

Malý krok pro ŘSD…

15. 10. 2017
Koncem loňského roku podal NFPK podnět na ÚOHS ve věci přezkoumání postupu zadavatele při zadávání veřejných zakázek při opravách komunikací. Dotyčným zadavatelem bylo ŘSD, které rozdělovalo jednotlivé zakázky na opravy svodidel na více podlimitních a tím porušilo zákon.

Karel Randák: Klauni

9. 10. 2017
V uplynulém týdnu na sebe přitáhly pozornost dvě příhody, ve kterých zvláštní shodou okolností hrály hlavní role dvojice mužů, které si svým vystupováním nezadaly s nejslavnějšími komickými páry z éry němého filmu.

Protikorupční akademie NFPK

3. 10. 2017
NFPK připravil v rámci své vzdělávací činnosti nový dlouhodobý projekt Protikorupční akademie, který je určen zejména studentům středních a vysokých škol a občansky aktivní veřejnosti v regionech.

Petr Kočí: Právo na právní pomoc

2. 10. 2017
„Dobře si prohlédněte tuto tvář. Tak vypadá advokátka, která aktivně podporuje islamizaci,“ vyzvala své fanoušky na facebookovém profilu iniciativa Naštvané matky.

NFPK podpořil bývalého policistu Jiřího Komárka

2. 10. 2017
Nadační fond proti korupci na dnešní tiskové konferenci podpořil bývalého ředitele ostravské expozitury ÚOOZ Jiřího Komárka.

Bezbřehý klientelismus na ČSSZ

26. 9. 2017
Nadační fond proti korupci podal trestní oznámení v souvislosti s průběhem několika veřejných zakázek na České správě sociálního zabezpečení, týkajících se IT systémů, a v souvislosti s dalšími okolnostmi.