Aktuality

Karel Škácha: Piráti už nekradou?

Týdenní maraton máme za sebou, na světě je analýza stranických programů pro Parlamentní volby 2017 z pohledu korupce.

Malý krok pro ŘSD…

15. 10. 2017
Koncem loňského roku podal NFPK podnět na ÚOHS ve věci přezkoumání postupu zadavatele při zadávání veřejných zakázek při opravách komunikací. Dotyčným zadavatelem bylo ŘSD, které rozdělovalo jednotlivé zakázky na opravy svodidel na více podlimitních a tím porušilo zákon.

Karel Randák: Klauni

9. 10. 2017
V uplynulém týdnu na sebe přitáhly pozornost dvě příhody, ve kterých zvláštní shodou okolností hrály hlavní role dvojice mužů, které si svým vystupováním nezadaly s nejslavnějšími komickými páry z éry němého filmu.

Protikorupční akademie NFPK

3. 10. 2017
NFPK připravil v rámci své vzdělávací činnosti nový dlouhodobý projekt Protikorupční akademie, který je určen zejména studentům středních a vysokých škol a občansky aktivní veřejnosti v regionech.

Petr Kočí: Právo na právní pomoc

2. 10. 2017
„Dobře si prohlédněte tuto tvář. Tak vypadá advokátka, která aktivně podporuje islamizaci,“ vyzvala své fanoušky na facebookovém profilu iniciativa Naštvané matky.

NFPK podpořil bývalého policistu Jiřího Komárka

2. 10. 2017
Nadační fond proti korupci na dnešní tiskové konferenci podpořil bývalého ředitele ostravské expozitury ÚOOZ Jiřího Komárka.

Bezbřehý klientelismus na ČSSZ

26. 9. 2017
Nadační fond proti korupci podal trestní oznámení v souvislosti s průběhem několika veřejných zakázek na České správě sociálního zabezpečení, týkajících se IT systémů, a v souvislosti s dalšími okolnostmi.

Jan Kraus: Poslední parády

25. 9. 2017
Rodinu pana Hlobílka připravil zločinný socialismus o veškerý majetek velké hodnoty, statek, půdu, apod.

Stát obchoduje s firmami, které nedodržují zákony

25. 9. 2017
Každým rokem se v oblasti veřejných zakázek utratí více jak 650 miliard Kč veřejných peněz. Povinnosti zadavatelů zakázek je ovšem uzavírat smlouvy pouze s transparentními společnostmi. Praxe je ovšem přesně opačná.

Karel Škácha: Batmani a badmani

22. 9. 2017
Rekonstrukce státu včera vyhlásila ty, kteří nejvíce podpořili její rozumné návrhy. Byli to politici, kteří něco slíbili a dokonce to i udělali. Po celou dobu svého mandátu prokazovali, že tohle je jejich politika, způsob uvažovaní a i rozhodování.