Aktuality

„Výpalné“ a výsměch na krajské úrovni

20. 9. 2017
NFPK se téměř rok pokoušel získat informace o smlouvách a platbách mezi společností CZZ Královéhradeckého kraje a soukromou společností NemLog, které se týkají dodávek zdravotnického materiálu do nemocnic kraje.

Linda Majerová: Šokovat či nešokovat?

18. 9. 2017
Žijeme v technologicky vyspělé době, vše sledujeme prakticky v přímém přenosu. Skoro každý den k nám přicházejí negativní zprávy o různých útocích či zpronevěrách.

Janusz Konieczny: Kdo podvádí ve volebních kampaních?

11. 9. 2017
Pamatuji si na svůj rozhovor s relativně populárním zpěvákem, který ve volební kampani pro parlamentní volby 2010 zpíval na volebních mítincích známé parlamentní strany.

Férvolby.cz: Veřejnost může přispět k férovosti voleb

8. 9. 2017
Platforma Rekonstrukce státu dnes představila novou webovou aplikaci, která informuje voliče o nových pravidlech volebních kampaní a umožní jim, aby sami přispěli k vyjasnění sporných situací.

Miroslav Cák: Každý den dobrý pro pana Ťoka

4. 9. 2017
Schopný šéf nebo manažer firmy musí mít několik zcela nepostradatelných dovedností. V první řadě musí být se svojí společností ztotožněn.

Investigativní průzkum dokládá ústup nelegálního hazardu v Brně

31. 8. 2017
Nelegální hazard je v Brně prokazatelně na ústupu. Dokládá to Investigativní průzkum nelegálního hazardu v Brně, který pro město Brno zpracoval NFPK.

Karel Škácha: S malými s rozumem

28. 8. 2017
Blíží se volby a zase není koho volit. Všechny politické strany už dokázaly, že rozkrást se dá cokoli, nové fungující strany tu nejsou, vše tedy bere Babiš, který taktiež krade, ale oproti těm hyenám se může zdát, že méně.

Mýtný tendr porušuje zákon

28. 8. 2017
Nadační fond proti korupci pozorně sleduje zakázku „Systém elektronického mýta“. A to již od vyhlášení soutěže - jak zadávací podmínky, tak její samotný průběh.

Obec Zdiby – velké nesrovnalosti a velké dotace

22. 8. 2017
Nadační fond proti korupci v minulosti upozornil odpovědné orgány na závažná pochybení při udělení dotace Středočeského kraje obci Zdiby.

Libor Michálek: Úniky informací i časových souvislostí

21. 8. 2017
Únik informací z policejního spisu může významně paralyzovat vyšetřování. Má-li být např. nasazena technika a nějaký policejní „obchodník s informacemi“ to vynese druhé straně, prosazení spravedlnosti může být zmařeno.