Aktuality

Tereza Kněžourková: Proroctví o chytrém městě

17. 8. 2017
Kněžna Libuše byla smart. Viděla město tak veliké, že ho žádný obchvat neobestaví a bude muset vést obcí.

Hodnocení činnosti ministrů spravedlnosti z pohledu boje proti korupci za období 2014-2017

10. 8. 2017
NFPK pečlivě monitoruje činnost těch státních úřadů, které bezprostředně souvisí se všemi programy jeho činnosti. Ať se jedná o legislativu, etiku a analytickou činnost.

Janusz Konieczny: Osudná chyba vrcholných soudů

7. 8. 2017
Zákon o svobodném přístupu k informacím je základním protikorupčním nástrojem. Různé skupiny s různými zájmy se již mnohokrát pokusily vykostit tento zákon, naštěstí neúspěšně.

Karel Škácha: Těžká váha odolává

31. 7. 2017
Městský soud v Praze vynesl v únoru 2017 rozsudek ve věci tunelování společnosti Oleo Chemical, dalšího zápasu boxera Ivo Rittiga.

Lenka Deverová: Týká se nás, co se děje v Polsku?

24. 7. 2017
Poměrně poklidnou atmosféru prázdninových mediálních zpráv rozčeřily zprávy z Polska. Vládní strana Právo a spravedlnost prosazuje reformu soudního systému, která v podstatě destruuje nezávislost justice.

REFLEX: Andrej Babiš Nadační fond proti korupci nikdy nefinancoval

21. 7. 2017
Nadační fond proti korupci bývá často spojován s osobou Andreje Babiše. Objevují se články či prohlášení z úst politiků nebo novinářů, že je Fond jím financován či byl založen přímo na jeho popud, někdy i dokonce příkaz.

Miroslav Cák: Aktivně v komunálu

17. 7. 2017
Narazil jsem na jednoho primátora středně velkého města, který mě příjemně překvapil přístupem ke své práci, lidem a městu, které reprezentuje, a ve kterém od svého narození žije.

Petr Kočí: Obtížný přístup k informacím

10. 7. 2017
Když v roce 2014 rozhodl rozšířený senát Nejvyššího správního soudu, že úřady, kraje, obce, veřejné instituce a jiné tzv. povinné subjekty musí dle zákona poskytovat informace o platech zdálo se, že se již každý žadatel k uvedeným informacím snadno dostane.

Protikorupčník 2/2017

4. 7. 2017
A máme tu se začátkem prázdnin další číslo našeho čtvrtletníku Protikoručpník, tentokrát s pořadovým číslem 2.

Karel Škácha: Zlojed vs. Dobroser

3. 7. 2017
Zlojed je ten, kdo nelegálně získá výhodu na úkor jiného. Být zlojedem je v krátkodobé perspektivě efektivnější, konání dobra je na druhou stranu pro člověka díky mateřství přirozenější, mění se až věkem.