Aktuality

Mýtný tendr porušuje zákon

28. 8. 2017
Nadační fond proti korupci pozorně sleduje zakázku „Systém elektronického mýta“. A to již od vyhlášení soutěže - jak zadávací podmínky, tak její samotný průběh.

Obec Zdiby – velké nesrovnalosti a velké dotace

22. 8. 2017
Nadační fond proti korupci v minulosti upozornil odpovědné orgány na závažná pochybení při udělení dotace Středočeského kraje obci Zdiby.

Libor Michálek: Úniky informací i časových souvislostí

21. 8. 2017
Únik informací z policejního spisu může významně paralyzovat vyšetřování. Má-li být např. nasazena technika a nějaký policejní „obchodník s informacemi“ to vynese druhé straně, prosazení spravedlnosti může být zmařeno.

Tereza Kněžourková: Proroctví o chytrém městě

17. 8. 2017
Kněžna Libuše byla smart. Viděla město tak veliké, že ho žádný obchvat neobestaví a bude muset vést obcí.

Hodnocení činnosti ministrů spravedlnosti z pohledu boje proti korupci za období 2014-2017

10. 8. 2017
NFPK pečlivě monitoruje činnost těch státních úřadů, které bezprostředně souvisí se všemi programy jeho činnosti. Ať se jedná o legislativu, etiku a analytickou činnost.

Janusz Konieczny: Osudná chyba vrcholných soudů

7. 8. 2017
Zákon o svobodném přístupu k informacím je základním protikorupčním nástrojem. Různé skupiny s různými zájmy se již mnohokrát pokusily vykostit tento zákon, naštěstí neúspěšně.

Karel Škácha: Těžká váha odolává

31. 7. 2017
Městský soud v Praze vynesl v únoru 2017 rozsudek ve věci tunelování společnosti Oleo Chemical, dalšího zápasu boxera Ivo Rittiga.

Lenka Deverová: Týká se nás, co se děje v Polsku?

24. 7. 2017
Poměrně poklidnou atmosféru prázdninových mediálních zpráv rozčeřily zprávy z Polska. Vládní strana Právo a spravedlnost prosazuje reformu soudního systému, která v podstatě destruuje nezávislost justice.

REFLEX: Andrej Babiš Nadační fond proti korupci nikdy nefinancoval

21. 7. 2017
Nadační fond proti korupci bývá často spojován s osobou Andreje Babiše. Objevují se články či prohlášení z úst politiků nebo novinářů, že je Fond jím financován či byl založen přímo na jeho popud, někdy i dokonce příkaz.

Miroslav Cák: Aktivně v komunálu

17. 7. 2017
Narazil jsem na jednoho primátora středně velkého města, který mě příjemně překvapil přístupem ke své práci, lidem a městu, které reprezentuje, a ve kterém od svého narození žije.