Lidové noviny: Kapsch a spol. jedou do finále

3. 11. 2017

Zájemci o miliardy za české mýto zvládli fázi "vyplnění přihlášek". Nyní nabídnou, jak a za kolik jsou schopni silniční poplatky vybírat. 

Mýtný tendr je však stále v ohrožení. 

PRAHA Dva týdny zpoždění nabrala pilotní část obří soutěže o správce českého mýta. Nejvíce času navíc zabralo to, že ministerští úředníci volali a psali zájemcům, aby vyladili či doplnili své kvalifikační dokumenty. Verdikt: nikdo nebyl vyřazen, všichni čtyři uchazeči jdou dál. 
Teď mají firmy lhůtu 70 dnů na to, aby dodaly technické řešení a cenu. A je opravdu o co hrát, taková soutěž tu dlouho nebyla. Vítězné konsorcium získá mýtný systém pro nákladní auta na deset let, cena za správu je nastavena až do výše 29 miliard korun. A nemělo by se rozhodovat podle toho, zda využije stávající mýtné brány, nebo nabídne jiné řešení. 
Bezchybný v kvalifikaci byl dosavadní provozovatel – rakouská firma Kapsch. "Vyplnila a dodala požadované dokumenty správně. Subjekty ze zahraničí, které neznají zvyklosti v Česku, to měly o něco těžší, proto jsme je vyzývali k doplnění některých údajů. Musely si najmout například překladatele, protože podklady musely dodat v češtině. Vyloučit je na základě bagatelních záležitostí by bylo naprosto nefér," řekl LN ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). 

Soutěž bez záruky 

Do druhé části soutěže tak krom konsorcia vedeného Kapschem dostal slovenský SkyToll, maďarský National Toll Payment Services a německé sdružení pod vedením společnosti T-Systems. Vítěz tendru by měl být znám v průběhu příštího roku. Tedy v případě, že se nějakým způsobem nezadrhne. Nebo jej neshodí Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 
Ten už ve věci zahájil dvě správní řízení – stížnosti podal Nadační fond proti korupci a zároveň společnost Kapsch. Té mimo jiné vadilo, že údajně není jasné, zda všichni zájemci dostali shodné podklady. Firma se také obává, že se v rámci poskytování dokumentů uchazečům mohly dostat ven citlivé údaje. S tím ale Ťokův úřad nesouhlasí. 
"Těší nás, že jsme se na rozdíl od ostatních uchazečů kvalifikovali bez jediné výhrady. Naprostá netransparentnost prvního kola bohužel zanechala otázky, co vše a v jakém rozsahu naši konkurenti více než dva měsíce ve svých nabídkách doplňovali a upřesňovali," podotkl mluvčí společnosti Kapsch David Šimoník. "Snad bude mít alespoň nezávislý ÚOHS možnost přezkoumat férovost kvalifikačního kola," dodal. 

Ze zákulisních informací vyplývá, že obava z případného zrušení tendru ze strany antimonopolního úřadu je velmi živá. Znamenalo by to zřejmě prodloužení provizorní správy systému, který už funguje nyní. Kapsch měl totiž kontrakt jen do konce letošního roku, ale stát – reprezentovaný řadou ministrů dopravy – dosud nezvládl jeho nástupce vybrat. Proto firma získala bez soutěže provoz do doby, než systém převezme nový vítěz. Anebo bude sama pokračovat. 

900 kilometrů navíc 

"Po trhu běží informace, že se pan ředitel Feix (Karel Feix, český šéf Kapsche – pozn. red.) snaží, seč může, tendr na mýto shodit. Počítá s tím, že si stát opět nebude vědět rady a bude mu to muset znovu nějak prodloužit," řekl včera Ťok LN. 
Firma nicméně maření tendru odmítá a tvrdí, že jen využívá zákonných prostředků, aby ukázala na jeho chyby. 
Kapsch prostřednictvím mikrovlnných mýtných bran v Česku vybírá mýtné od roku 2007. Za deset let provozu přineslo mýto 77,5 miliardy korun, loni to bylo 9,89 miliardy. Náklady na provoz činí 1,5 miliardy ročně. 
Rozsah zpoplatněných komunikací se oproti dnešku rozšíří od roku 2020 o dalších 900 kilometrů silnic první třídy. I toto opatření bylo předmětem sporů mezi politiky, napadá jej i Kapsch. 

--- 

Deset let mýta na českých silnicích 

- Prostřednictvím mikrovlnných mýtných bran se mýto vybírá na více než 1400 kilometrech dálnic a vybraných částech silnic první třídy od roku 2007. 

- Za 10 let se z mýtného získalo 77,5 miliardy korun, dosavadním provozovatelem je firma Kapsch. Loni Kapsch na mýtu vybral 9,89 miliardy korun. 

- Nový tendr na mýtný systém vyhlásilo ministerstvo dopravy 15. června, soutěž měla formu jednacího řízení s uveřejněním. 

- Výběrová komise chtěla původně vybírat z pěti nejvhodnějších uchazečů, s nimiž s nimiž povede podrobné rozhovory. Do druhé části soutěže ale nakonec postoupili jen čtyři zájemci. 

- Maximální hodnota tendru činí 29 miliard korun za 10 let. Vítěz výběrového řízení má být znám zhruba v srpnu příštího roku. Starat o mýto by se měl od roku 2020. 

- Od roku 2019 ministerstvo dopravy počítá s rozšířením zpoplatnění sítě silnic první třídy o 900 kilometrů z nynějších zhruba 230 kilometrů. 

Foto: Bezmála miliardu korun ročně vybral dosavadní provozovatel mýtného systému v Česku, firma Kapsch, od jeho spuštění před deseti lety 
FOTO MAFRA – FRANTIŠEK VLČEK