Parlamentní listy: NFPK: Utajovaná blesková reorganizace policie

10. 8. 2016

Celý proces reorganizace policejních útvarů, ke které došlo od 1. srpna 2016, provází celá řada podezřelých okolností. Ať už se jedná o její načasování, kdy byla ještě v květnu 2016 představena Koncepce policie ČR do roku 2020, která počítala se zachováním obou útvarů (Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality). Či naprosto tristní a odlišný způsob komunikace s řediteli zmíněných útvarů, i vůči státním zástupcům a odborné veřejnosti. Rovněž bude s největší pravděpodobností docházet i k únikům informací z vyšetřování a následnému ohrožení vyšetřování.

Zveřejněných materiál se věnuje podrobně zejména těmto podezřelým okolnostem. Zmíněna je i skutečnost, že policejní prezident vstupoval do funkce s koncepcí, ve které odmítal rozsáhlé reorganizace policie. Jsou zde však také prezentovány i názory vybraných expertů a chronologie celého procesu reorganizace.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislou iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Elaborát Utajovaná blesková reorganizace policie najdete ZDE

10.8.2016

Zdroj: Parlamentní listy

Url: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/NFPK-Utajovana-bleskova-reorganizace-policie-448498