Český rozhlas: Vnitro a Policejní prezidium má Zavřeno. Anticenu dostaly za zatajování informací k reorganizaci policie

29. 9. 2016

Policejní prezidium a ministerstvo vnitra do soutěže nominoval Nadační fond proti korupci za to, jak chaoticky informovaly o reorganizaci policie. 

„Tato nominace se netýká toho, jestli je reforma taková či maková, ale týká se otázky komunikace a kolem toho prostě dlouho panoval velký zmatek,“ říká za pořadatele Oldřich Kužílek. 

Zisk anticeny Zavřeno zatím okomentovalo pouze Ministerstvo vnitra. „Udělení této kvazi ceny ze strany několika aktivistů nelze vnímat jinak než jako pokračování kampaně proti reorganizaci policie. Opravdu jsme nezvládli čelit této cílené kampani rozpoutané jedním z největších vydavatelství, navíc vlastněným aktivním politikem. Anticena za mediální prasárnu roku dosud není bohužel udělována,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení. Oba úřady se rozhodly cenu při čtvrtečním vyhlášení výsledků v Praze nepřevzít. 

Cenu za otevřenost při informování a zapojení lidí do rozhodování získalo město Děčín. Porota u něj pozitivně ocenila především přístup k plánování dálničního převaděče. 

Soutěž Otevřeno × Zavřeno každoročně pořádá nevládní organizace Otevřená společnost. Do letošního ročníku bylo zasláno rekordních 162 nominací. 

29.9.2016

Zdroj: český rozhlas

Url: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1654654