Tiskové zprávy

Věra Ježková se otevřeně postavila ČEZu

8. 11. 2012
Nadační fond proti korupci dnes udělil druhou Cenu za odvahu v tomto roce. Nositelkou ceny se stala Věra Ježková, která upozornila na pravděpodobně zmařenou investici polostátního podniku ČEZ.

Kdo stále klame veřejnost i ČEZ?!

9. 7. 2012
Nadační fond proti korupci během tiskové konference, která se konala dne 19.6.2012, předal sdělovacím prostředkům závažné až alarmující informace! Jedná se o možné zmaření investic ve výši 25 mld. Kč případnou realizací obnovy bloků o výkonu 3x250 MW v elektrárně Prunéřov II. Tuto realizaci naplánoval ČEZ na základě lživých podkladů, které mu předložily Severočeské doly (dále jen SD). Vznikla tak dokumentace, jíž předložil ČEZ, podle které má být tento zdroj energie zásobován hnědým uhlím výhradně z Dolů Nástup Tušimice (dále jen DNT) s tím, že ekonomická návratnost přichází v úvahu po 25 až 30 letech jeho provozu. To znamená, že pokud by byl záměr dokončen v roce 2015, musel by DNT mít k dispozici zásoby uhlí až do let 2039 až 2044. Přitom na základě řady dokumentů Severočeských dolů (jejich výroční zprávy, pasport ložiska DNT aj.) však vychází najevo, že jmenovaný důl ukončí svojí životnost již kolem roku 2030! Z toho vyplývá, že následujících 9 – 14 let by byla elektrárna bez uhlí.

Zmařená investice státního podniku ČEZ

19. 6. 2012
Státní podnik ČEZ a.s. zmodernizuje za 25 miliard korun tepelnou elektrárnu Prunéřov. Smlouvy jsou uzavřeny. Potíž je v tom, že v zemi chybí uhlí na provoz elektrárny. Podezřelá investice bude proto pro stát hodně ztrátová. Ti, kteří na to upozorňují, jsou umlčováni. NFPK má jasné důkazy.