Tiskové zprávy

Ministerstvo životního prostředí rozhodlo v půlmiliardovém sporu na základě stanoviska advokátní kanceláře Šachta & Partners

19. 6. 2014
Ministerstvo letos na jaře rozhodlo na základě právního stanoviska advokátní kanceláře Šachta & Partners (dnes MSB Legal) ve správním řízení týkajícího se kauzy elektroodpadů. Tím vyšlo vstříc mocné klientelistické klice především kolem společnosti ASEKOL. Stanovisko v roce 2011 vypracovala AK Šachta & Partners pro zadavatele, kterým bylo Ministerstvo životního prostředí.

NFPK nechybuje v kauze „elektroodpady“ a nehodlá se omlouvat

15. 6. 2012
Dne 15. 3. 2012 vydal NFPK tiskovou zprávu názvu „Miliardy mizí při likvidaci elektroodpadu“. Reakce většiny ve zprávě zmiňovaných firem byla poněkud „popudlivá“. NFPK si za údaji a závěry zveřejněnými ve zmíněné tiskové zprávě, stejně tak i za odpověďmi uveřejněnými v květnovém vydání odborného časopisu Odpadové fórum pevně stojí a nevidí důvod pro omluvu. Naopak zveřejňujeme rozšířenou verzi naší tiskové zprávy s dalšími informacemi.

Miliardy z veřejných peněz mizí při likvidaci elektroodpadu. A může být ještě hůř

15. 3. 2012
Na trhu s elektroodpadem vznikl s požehnáním státu monopol, který se Ministerstvo životního prostředí chystá ještě utužit. Připravuje totiž nový zákon o zpětném odběru výrobků s ukončenou životností, v němž má být ustanovení, že elektroodpad musí procházet pouze přes vybrané firmy. Hrozí tak, že tunel na miliardy z veřejných prostředků bude pokračovat, a to s ještě větší intenzitou než doposud.