Emco, spol. s r.o.

Společnost Emco vyrábí a dodává potraviny na český a slovenský  trh již více než 20 let. V současnosti provozuje 4 výrobní závody v Česku, kde zaměstnává přes 200 lidí a jeden v Rusku. Svoje výrobky dodává i do dalších 40 zemí včetně těch nejvyspělejších. V roce 2012 poprvé překročila svým prodejem 1 miliardu Kč.

„ Vývoj politiky v Česku mě zneklidňuje již delší dobu, zejména od vzniku opoziční smlouvy. Dostali jsme se do stavu, kdy se řada volených představitelů moci na nejrůznějších úrovních, dokáže navzájem krýt a nezákonně nacházet materiální výhody na úkor společnosti. Vytratila se kontrolní role politické opozice a není možné se na ni nadále spoléhat.

Tento stav může zvrátit jedině aktivizace celé společnosti, každého z nás. Nejde jenom o politiky, jde o ukončení tolerance k úplatkům v každodenním životě ať už u doktora, na úřadě, v předškolních zařízeních atd. Stejně tak k získávání slev za to, že služba nebo nákup je bez dokladu, což znamená okrádání zaměstnavatele i státu a posiluje návyk k porušování zákonů.

Činnost Nadačního fondu proti korupci, kterou sleduji od samého založení fondu, je přesně to, co naše společnost v této fázi potřebuje. Potřebujeme vytvářet občanskou platformu, která dokáže vytvářet tlak na dodržování zákonů i tam, kde ostatní systémy selhávají, potřebujeme najít autoritu, která dokáže účinně iniciovat stíhání za tuto nezákonnou činnost a podporovat boj proti korupci v celé společnosti.

Nadační fond proti korupci má za sebou již řadu úspěšných akcí, pracuje na řadě dalších a mně bude ctí, jestli je budu moci při této činnosti podporovat."

Zdeněk Jahoda, jednatel společnosti Emco, spol. s r.o.