Geotour

GEOTOUR byl založen jako jedna z prvních soukromých cestovních kanceláří krátce po listopadu 1989. Vznikl jako malá, domácí, rodinná firma. Z té se postupně, malými kroky, stala plnokrevná kancelář s pravidelným servisem pro vás. Výlohu s barevnými poutači a nabídkou slev zde nenajdete. Věří, že zákazníci si do Geotouru najdou cestu jinudy. Cílem cestovní kanceláře Geotour není "masový" cestovní ruch, tedy tisíce "odbavených" zákazníků a dlouhé šňůry zájezdů, které jsou si podobné jeden druhému jako vejce vejci. Menší měřítko, v němž se pohybuje, umožňuje osobní přístup a pečlivou přípravu i flexibilní úpravu programu různorodých zájezdů. Počet lidí, kteří prostřednictvím Geotouru každý rok cestují, nejde do tisíců. Zaměření cestovní kanceláře je na poznávací zájezdy.

"Korupce je vedle nekompetence jedním z hlavních důvodů, proč jsou státní a obecní služby pro nás o moc dražší, než je nutné. Naší společnosti i kvůli korupci chybí vize, společný cíl a apriorní důvěra, která se nevymstí. Korupce kromě čistě finančního záporného efektu lidi znechucuje, demotivuje.

Co dělám sám pro nápravu, proti korupci? Ve veřejné nebo státní správě nepracuji, takže korumpován být z principu nemůžu. Aspoň tedy sám nekorumpuji a - odrazuji od služeb poskytovaných mojí firmou ty, kteří korumpují nebo se korumpovat nechají. Na našem webu píšeme: "Berete nebo dáváte úplatky, zejména proto, abyste přidělili nebo získali státní či veřejnou zakázku? Tak to s námi radši nejezděte." Tím dávám najevo, že korupční jednání je patologické, není normální. Moje firma je malá a zákazníků máme za těch 22 let činnosti od převratu jen tak deset tisíc, jsme s nimi však v poměrně osobním vztahu. Jsou to převážně lidé přemýšliví, aktivní, mínění ostatních ovlivňující. Takže to snad má cenu. Ale není to málo?

Zdálo se mi, že moje pomoc může být o trošku větší. Uvítal jsem založení iniciativy zaštítěné lidmi, kterým důvěřuji - zejména panu Bernardovi a panu Janečkovi. Svého příspěvku rozhodně zpětně nelituji -rozkrývání korupčních kauz je efektivní a i za relativně krátkou dobu činnosti je vidět dost práce. Cituji z dnes už klasického filmu Kouř: "Má to cenu!""

Za CK Geotour RNDr. Zdeněk Kukal, majitel