Bob Fliedr

Spolupracovník Karla Janečka, před tím manažer komunikace NFPK a novinář působící v LN a ČT.

I am fishead

25. 6. 2012
Není mnoho filmů, které se těší podpoře Nadačního fondu proti korupci. Na těchto stránkách fond propaguje pouze jeden. Jmenuje se I am fishead (volně přeloženo Ryba smrdí od hlavy) a více se o něm dozvíte, když si v záložce Media servis kliknete na Odkazy.

Náhoda, nebo nový trend?

21. 5. 2012
Minulé úterý dopoledne jsem redigoval odpovědi Karla Janečka na pár položených otázek a v jedné jeho reakci stálo: „Až se budou servírovat opravdu velké ryby, tak budu zapíjet výborným archivním vínem. Toto víno je potřeba již začít vybírat, protože velké ryby se začnou servírovat velmi brzy.“ Za pár minut vyšla v médiích zpráva o zatčení Davida Ratha.

Věřte nebo nevěřte

7. 5. 2012
Před časem vyprávěl o svém životě muž, který jako mladý člověk, stavař, prchl před válkou před nacisty do Anglie. Začal jako stavební dělník. Postupoval jen pomalu a na základě toho, co uměl. Postupně se stal sám podnikatelem, jedním z nejvýznamnějších stavebníků v Anglii. Po čase se přijel podívat do Brna, kde se narodil. Na otázky rozhlasového redaktora, jak se mu podařilo v cizí zemi udělat takovou kariéru, říkal, že to je v podstatě jednoduché.

Buď prorazí, nebo padnou

9. 4. 2012
Je možné, že do tří měsíců budeme mít parlamentní volby - alespoň z pohledu tohoto dne se to tak jeví. Vyvstane trapná otázka koho volit.

Janouškova jasná slova

2. 4. 2012
Chcete ovlivňovat politiku? Nechte se demokraticky zvolit! Takové věty už slyšel od Václava Klause během jeho dlouholeté plavby českým politickým rybníkem kdekdo z aktivistů nebo třeba akademiků, kteří komentovali stav rybníka, navrhovali opravu Klausovy lodě nebo dokonce varovali kapitána před bahnitými mělčinami. Politika je podle Klause vyhrazená jen a pouze těm, které k této činnosti nadaly demokratické volby.

Klausovy pardony

20. 2. 2012
Václav Klaus pomohl podnikateli Tomáši Malinovi odsouzenému za stamilionový podvod - pozdržel termín jeho nástupu za mříže a zvažuje udělení milosti. Václav Klaus pomohl exšéfce Metropolitní univerzity Praha Anně Benešové odsouzené za úplatkářství a zpronevěru - udělil jí milost. Poslední dvě ukázky toho, jak hlava státu pomáhá. Dlouho se tváří, jako by tu žádní korupčníci nebyli, a když se pak náhodou podaří některého usvědčit, dá se mu prezidentský pardon. Vzkaz veřejnosti: žádný strach z korupce!