Korupce není jen slovo

17. 9. 2012

Občas někdo poukazuje na fakt, že o korupci mluví všichni a že je to vlastně politický kýč, fráze, floskule... Pravda, většina toho o čem mluví politici jsou většinou floskule a fráze, většina z nich to také používá jako žvanírnu obhajující jejich vlastní misku. Korupčníci zase mluví o korupci, aby maskovali skutečnost, že v ní jedou... Jako např. Dr. Rath. O korupci jistě píše řada zkorumpovaných novinářů, atd..

A co tedy s tím? Nemluvit o ní? Dělat že není, abychom se nedopouštěli “kýče”, neříkali fráze....

“Láska” - je taky fráze. Zejména v bordelu. I když i tam se mluví o “milování”. Ale je myslím docela dobré, když někdo občas připomene, že používání samotných pojmů skoro nic neznamená. Důležité snad je, kdo je říká, protože to jim dává váhu. Troufám si tvrdit, že jako Fond v tomto ohledu děláme v rámci našich osobních možností maximum. V Česku jistě neexistuje stejně silně financovaná aktivita ze soukromých zdrojů zaměřená proti korupci.

Neznám člena správní rady našeho Fondu - který by měl jakýkoli “vedlejší” zájem, než si to v rámci možností opravdově s korupcí rozdat, protože žere demokracii, celou zemi a kazí nám život. Odpor gaunerů vůči naší aktivitě cítíme (různá obvinění, žaloby, mediální podpásovky, apod.), a i to nás utvrzuje v naději, že snad konáme dobře a účinně. Lidé k nám postupně získávají důvěru a dodávají stále víc konkrétních poznatků o šmelině. Lpíme na své apolitičnosti - zejména v tom smyslu, že nám je jedno, z které strany je který zloděj.

Karel Randák teď sice v rámci své prezidentské kampaně pozastavil svoji aktivní činnost  - a i když je to samozřejmě silná postava rady Fondu, chtěl bych Vás ujistit, že se stále cítíme v plné síle.

Myslím, že nebude trvat dlouho a naší činností Vám to i dokážeme.