Radim Jančura

Zakladatel a majitel skupiny Student Agency, společností RegioJet a Orbix. Podnikatel roku 2005. Člen správní rady NFPK.

A máme tu podzim …

10. 9. 2012
Léto skončilo a přichází podzim, který určitě výrazně přerozdá karty na české politické scéně. A občané přitom mají šanci na poměrně zajímavé změny. Společností hýbe odpor proti všemu, co zavání korupcí, lidé volají po změnách a s touto náladou jdeme vstříc postupně volbám krajským, senátním a následně prvním přímým prezidentským.

O Kalouskově neklidném spaní

23. 4. 2012
Korupce je odporná a používat ji v podnikání či politice je odsouzeníhodné v každém směru. Všichni, kdo korumpovali nebo umožnili, aby se korupce rozrostla do takových rozměrů, že dnes ohrožuje i samotné demokratické fungování společnosti, by za to měli nést odpovědnost.

Proč jsem se dal na boj proti korupci

12. 3. 2012
Veškeré své podnikání jsem založil na jednom prostém důvodu. Připadalo mi málo spokojit se s neměnností a nekvalitou, která v příslušném oboru panovala. Vždy mě popichovala otázka, proč by zákazníkovi za jeho peníze mělo stačit něco, co mu úplně nevyhovuje. Proč by měl chodit někam, kde si jej neváží a využívat cosi z donucení, a ještě za to platit. I když by rád úplně jinou kvalitu za úplně jinou cenu.