Proč jsem se dal na boj proti korupci

12. 3. 2012

Veškeré své podnikání jsem založil na jednom prostém důvodu. Připadalo mi málo spokojit se s neměnností a nekvalitou, která v příslušném oboru panovala. Vždy mě popichovala otázka, proč by zákazníkovi za jeho peníze mělo stačit něco, co mu úplně nevyhovuje. Proč by měl chodit někam, kde si jej neváží a využívat cosi z donucení, a ještě za to platit. I když by rád úplně jinou kvalitu za úplně jinou cenu.

S bojem proti korupci je to podobné. Také mi připadá málo jenom sedět a čekat, co pro nás „zákazníky“ - daňové poplatníky - v tomto ohledu stát konečně udělá. Nemohu se smířit s tím, že by neměli dostávat lepší péči a více zájmu ti, kteří chtějí poctivě žít, pracovat, a platit daně v této zemi.

A bohužel, stejně jako jinde, ani tady stát sám na to nestačí.  A co hůř, možná ani stačit nechce. Potřebuje nad sebou pomyslný bič zezdola, který mu nastaví zrcadlo a ukáže, že je poptávka s tím konečně něco udělat. Proto podporuji boj proti korupci. Nechci jen čekat a spokojit se s neměnností a nekvalitou, kterou mi doposud nabízeli jako jedinou alternativu. Je to cesta k výsledku, kterou jsem si opakovaně vyzkoušel, a která určitě funguje.

Vidíte to podobně? Také se nechcete spokojit s tím, že se věci neřeší? Nebojte se a přidejte se i vy - společně dokážeme moc.