O Kalouskově neklidném spaní

23. 4. 2012

Korupce je odporná a používat ji v podnikání či politice je odsouzeníhodné v každém směru. Všichni, kdo korumpovali nebo umožnili, aby se korupce rozrostla do takových rozměrů, že dnes ohrožuje i samotné demokratické fungování společnosti, by za to měli nést odpovědnost.

I když se zatím bohužel nejedná o trestní odpovědnost, měli by mít aspoň neklidné spaní. Nocí i dnem by je měl strašit pocit, že všechny hříchy, kdy se jednáním korupce přímo dopustili, nebo naopak nečinností jí nechali volný průběh, budou neustále vytahovány na světlo boží a neustále na ně bude někdo upozorňovat.

Proto je třeba sebrat odvahu a označit ty, kterých se to týká. Proto jsem přímo pojmenoval problémy ministra Kalouska, proto jsme společně s protikorupčním fondem vystoupili proti korupčním kauzám na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V obou záležitostech existují důkazy, které nebude problém předložit, v obou případech jsou za tím konkrétní lidé.

Nemám nejmenší problém s tím, že jsou na mě podána trestní oznámení. Potrefená husa se sama ozve. Jedná se o kauzy, které navíc existují v běžném veřejném povědomí. A jak ukazuje kauza Věcí veřejných - i barvité představy obyčejných lidí mohou často být jenom slabým odvarem toho, co politici jsou schopni předvést.