A máme tu podzim …

10. 9. 2012

Léto skončilo a přichází podzim, který určitě výrazně přerozdá karty na české politické scéně. A občané přitom mají šanci na poměrně zajímavé změny. Společností hýbe odpor proti všemu, co zavání korupcí, lidé volají po změnách a s touto náladou jdeme vstříc postupně volbám krajským, senátním a následně prvním přímým prezidentským.

Všechny tyto volby jsou šancí na silný příspěvek ke kultivaci české společnosti a alespoň na částečnou nápravu renomé české politiky. ČSSD „pyšnící se“ prvním místem skutečné velké korupční ryby v podobě exhejtmana Ratha za svůj výkon v krajích určitě nedostane od voličů jedničku a krajskému oranžovému byznysu by se tím mohla výrazně přistřihnout křídla.

Zajímavé bude sledovat, kdo z kandidátů na prezidenta získá přízeň voličů. I prezident má výraznou možnost podpořit protikorupční náladu ve společnosti – a to nejen symbolickou. Prezident má možnost úkolovat klíčové složky protikorupčního boje, a pokud to bude jeho prioritou, bude to vítaný zdroj energie v protikorupčním tažení.

Nicméně každé nové koště chvíli dobře mete. Uvidíme až nějaký čas po volbách, do jaké míry šlo o planá hesla a pouhé proklamace.