Linet spol. s r.o.

Společnost LINET je součástí nadnárodní skupiny LINET Group, která je největším evropským výrobcem a dodavatelem nemocničních lůžek a dalšího vybavení pro zdravotnictví a sféru dlouhodobé péče. V celosvětovém měřítku patří do TOP 3 ve svém oboru. Světová expanze českých lůžek odstartovala na začátku 90. let ve více než skromných podmínkách polorozpadlého statku u Slaného. Úspěch značky LINET přinesly šikovné ruce, zapálení a chuť neustále se zlepšovat. Dnes má firma 3 výrobní závody v Česku a Německu, vyváží do více než 100 zemí světa, kde se o ně stará síť lokálních distributorů a 16 vlastních dceřiných společností.

Zdravotnická technika se vyvíjí téměř každým okamžikem a LINET dokáže na toto tvrdé konkurenční podmínky reagovat výrobky s nejmodernějšími parametry. Inovativní a designová lůžka se pyšní unikátními a patentovanými řešeními. Na růstu se podílí i velmi důležitá filozofie firmy – neustále investovat do dalšího rozvoje především zaměstnanců a také do investičně nákladné moderní techniky a technologií. Ale není to jen vlastní rozvoj, který LINET systematicky podporuje. Pro vedení firmy stojí velmi vysoko společenská odpovědnost a zájem pozitivně ovlivňovat společnost zejména v oblasti vzdělávání a také férového podnikání.

„LINET je příkladem toho, že podnikání jde dělat jak v Česku, tak v zahraničí podle pravidel a férově. Vše jsme si vždy vybojovali sami, bez korupce a nečestných metod. Mrzí mě, že pokud se tady v Česku někomu daří, hned za tím ostatní vidí úplatkářství, styky s mafiány nebo nekalé praktiky.

Věříme, že odhalováním skutečných korupčních kauz se nejen podnikatelské prostředí očistí, ale hlavně, že činnost fondu přispěje k nastolení normálního stavu, v němž korupci řekneme jasné ne.“

Zbyněk Frolík, zakladatel LINETu a Podnikatel roku 2004