Kauza DPP opět na scéně

24. 6. 2013

Ve čtvrtek 27. června 2013 bude již počtvrté projednávána žaloba, kterou u Městského soudu v Praze podal Ivo Rittig proti Nadačnímu fondu proti korupci (NFPK). Ivo Rittig se v žalobě domáhá, aby z webových stránek NFPK byly odstraněny informace týkajících se tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy.

„I když by výpověď Ivo Rittiga připadala v úvahu jako důkaz, nelze s ohledem na události posledních dní příliš předpokládat, že by se pan Rittig ke čtvrtečnímu jednání osobně dostavil,“ uvedl Janusz Konieczny z NFPK.

Petr Kočí, právní zástupce NFPK, dodává: „Od počátku řízení se snažíme před soudem rozplétat kuriózní obchodní vztahy, podivné souvislosti a nestandardní poměry jednotlivých subjektů, které se na vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku podíleli. Věříme, že na konci řízení bude žaloba pana Rittiga zamítnuta.“

Jednání se koná od 12:00 hod. v jednací síni č. A 003 Městského soudu v Praze (Karlovo náměstí 21, Praha 2) a lze očekávat, že řízení bude při tomto jednání skončeno.

Kontakt: Petr Kočí, právní zástupce NFPK, tel.: 777 626 065.