Tiskové konference

Navrhovaný zákon o úřednících je třeba odmítnout

11. 9. 2012
Zákon o úřednících, který nyní prochází mezirezortním připomínkovým řízením, nepřinese podle přesvědčení Transparency International – Česká republika a dalších nevládních organizací žádné zlepšení současného stavu. Naopak zakonzervuje současné poměry na dlouhou dobu dopředu. Zákon je proto potřeba odmítnout a začít neodkladně pracovat na vzniku opravdu kvalitního zákona, neboť jej státní správa nutně potřebuje. Vláda současně může, i bez nového zákona, svými nařízeními skokově zlepšit výkon státní správy okamžitě.

Zmařená investice státního podniku ČEZ

19. 6. 2012
Státní podnik ČEZ a.s. zmodernizuje za 25 miliard korun tepelnou elektrárnu Prunéřov. Smlouvy jsou uzavřeny. Potíž je v tom, že v zemi chybí uhlí na provoz elektrárny. Podezřelá investice bude proto pro stát hodně ztrátová. Ti, kteří na to upozorňují, jsou umlčováni. NFPK má jasné důkazy.

NFPK chce státu ušetřit stamiliony: žádá zrušení Drábkovy podezřelé zakázky

3. 4. 2012
Nadační fond proti korupci chce zastavit velmi problematické zavádění nových informačních systémů Ministerstvem práce a sociálních věcí. Inicioval proto návrh k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na zrušení smlouvy a jejích dodatků se společností Fujitsu Technology Solutions s.r.o. Pokud by ÚOHS návrhu vyhověl, stát by ušetřil stamiliony.

Krádež více než 100 milionů korun?

15. 2. 2012
Další díl korupce v Dopravním podniku hlavního města Prahy

NFPK vyhlásil projekt WANTED

9. 12. 2011
Jeden milión korun českých dá Nadační fond proti korupci tomu, kdo odhalí korupci významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodné korupční jednání. Podmínkou je podat takové trestní oznámení, které povede k odsouzení korupčníka.

NFPK odměnil statečnou ženu ze Znojma

9. 12. 2011
Částkou 300.000 Kč odměnil Nadační fond proti korupci Renatu Horákovou ze Znojma za to, že se nebála poukázat na korupční jednání na znojemské radnici. Cenu za odvahu jí předal předseda správní rady NFPK Karel Janeček.

Z kauzy Předražené jízdenky profitoval Ivo Rittig

6. 12. 2011
Za kauzou Předražené jízdenky Dopravního podniku hlavního města Prahy stojí lobbista Ivo Rittig. Právě on je pravděpodobně konečným příjemcem částky sedmnáct haléřů za jízdenku, což činilo bezmála sedm miliónů korun ročně. Plyne to z dokumentů, které má Nadační fond proti korupci k dispozici.

Zastavme společně korupci

30. 8. 2011
Buďme na pozoru, formují se klíčové zákony, které se tváří, že korupci omezí, ale ve skutečnosti tomu zdaleka tak není.

Nadační fond proti korupci založen! Už jste si nakradli dost!

23. 3. 2011
Za účasti velvyslance USA v České republice Normana Eisena dnes ve Wratislavském paláci v Praze oficiálně zahájil svou činnost Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK).