Jako by skandálů na státním zastupitelství nebylo dost

17. 6. 2011

Praha 17. června 2011 – Nadační fond proti korupci (NFPK) se důrazně ohrazuje proti rozhodnutí o odložení případu v kauze Drobil. Dle serveru iDNES.cz uvedl šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, že policejní orgán usnesení o odložení věci (s tím, že se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu podplácení), vydal na pokyn dozorové státní zástupkyně.

„V této zemi stíhá jeden skandál druhý,“ uvedl Stanislav Bernard, člen správní rady NFPK a jeden ze zakladatelů fondu. „Na vymetání Augiášových chlévů najednou asi nebudeme mít dost košťat. Když ale začneme na státním zastupitelství, alespoň zabráníme otevřenému výsměchu všem poctivým lidem.“

Právníci NFPK spolu s Liborem Michálkem důkladně posoudí dopady rozhodnutí o odložení věci, proti němuž se ohradili i sami detektivové z útvaru protikorupční policie, ve světle všech souvislostí a uváží, jaké aktivní kroky k objektivnímu vyšetření neobjasněných okolností případu Drobil, podniknou. „Někdo se může nechat zvůlí státního zastupitelství odradit, náš fond rozhodně ne,“ dodal Bernard.

Cílem Nadačního fondu proti korupci je podpora odhalování korupční činnosti s významným ekonomickým dopadem na veřejnou správu, podpora projektů odhalujících korupci, maximální snaha o „dotahování“ zveřejněných případů korupce do konce a zejména podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti.

V případě dotazů prosím kontaktujte Moniku Vondrákovou, ředitelku komunikace,
e-mail: monika.vondrakova@rsj.cz, www.nfpk.cz. Podpořte nás! 800 111 008/0300