Šachtovci znovu útočí, že je hanba nefackuje

8. 2. 2013

Dlouhodobé úsilí společnosti MSB Legal, v.o.s. (dříve ŠACHTA & PARTNERS, v.o.s.) o zrušení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) dostává konkrétní obrysy.

Připomeňme, že to byl právě Nadační fond proti korupci, který 6. prosince 2011 otevřel téma možného vyvádění veřejných prostředků z  pražského dopravního podniku. Zatím co v kauze DPP nepadlo dosud žádné obvinění, NFPK musí obhajovat svoji smysluplnost před soudem. Není tak vyloučeno, že dříve, než bude vzneseno obvinění na pachatele korupce v dopravním podniku, bude zrušen fond, který zachránil Pražanům řádově stovky miliónů korun.

NFPK obdržel v těchto dnech usnesení Městského soudu v Praze, který jej vyzývá k obhajobě obecné prospěšnosti své činnosti. Reaguje tak na návrh společnosti MSB Legal, která tvrdí, že faktická činnost NFPK je v rozporu s účelem založení nadačního fondu a současně faktická činnost nadačního fondu, jež je specifikována rovněž v jeho Statutu jako další činnost nadačního fondu, nenaplňuje podstatu obecně prospěšného cíle nadačních fondů ve smyslu Zákona o nadacích.

Ředitel NFPK Petr Soukenka k tomu dodává: „Spravedlnost si někdy dává na čas. Ovšem fakt, že MSB Legal v zastoupení JUDr. Danielem Teleckým usiluje o naše zrušení, považuji za nejlepší důkaz, že jdeme správným směrem.“

Kontakt: Petr Soukenka, ředitel a analytik NFPK, tel.: 734  315 353, e-mail: petr.soukenka@nfpk.cz, www.nfpk.cz