Začíná hlavní líčení ve věci obžaloby Karla Randáka

25. 6. 2013

U Obvodního soudu pro Prahu 1 začne ve středu 26. června 2013 hlavní líčení proti Karlu Randákovi. Ten je spolu s další obviněnou obžalován pro trestný čin neoprávněného nakládání s osobními údaji, kterého se měli společně dopustit zveřejněním informací o výši platu Jany Nagyové, bývalé vrchní ředitelky Sekce kabinetu předsedy vlády v demisi Petra Nečase.

Státní zástupce tvrdí, že zveřejněním informací o mimořádných statisícových odměnách byla paní Nagyové způsobena vážná újma na právech. „Zveřejnění pravdivých údajů o výši platu státního úředníka nemůže způsobit jakoukoliv újmu. Pokud byly odměny vyplaceny za skutečně odvedenou práci a ve standardní výši, pak toto zveřejnění není vůbec způsobilé vyvolat následky uvedené státním zástupcem. Pokud by však byl plat vyplacen za podmínek nestandardních, neměl by to být pan Randák, kdo by se měl stát v souvislosti s odměnami předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení," říká advokát Petr Kočí, který Karla Randáka obhajuje.

„Obzvláště v kontextu posledních událostí mi přijde zvláštní, že žalobce argumentuje tím, že paní bývalé vrchní ředitelce vznikla zveřejněním výplatních pásek újma na právech a oprávněných zájmech,“ uvádí Karel Randák a dodává: „Je přinejmenším s podivem, že to byl právě Úřad vlády, který jako poslední ze státních institucí odmítl poskytnout údaje o výši platů svých zaměstnanců. I když na druhou stranu, se nyní není co divit.“

Hlavní líčení začne u Obvodního soudu pro Prahu 1 (Ovocný trh 14, Praha 1) dne 26. června 2013 v 9:00 hod. v jednací síni č. 126 (I. patro).

Kontakty: Petr Kočí, tel.: 777 626 065, Karel Randák, tel.: 603 486 731