Ivo Rittig opět lže a vyhrožuje „vendetou“

5. 8. 2014

Od bezostyšných lží k otevřenému vyhrožování „vendetou“ přešel Ivo Rittig. Ten se v pátečním pořadu rádia Frekvence 1 opět vyjadřoval o představitelích Nadačního fondu proti korupci, zejména pak o jeho řediteli Petru Soukenkovi a členovi správní rady Karlu Randákovi.

Pro dokreslení „pravdivosti“ slov Rittiga stačí uvést jediný příklad. Ve zmíněném pátečním pořadu řekl Rittig mimo jiné, že Petr Soukenka hovořil na tiskové konferenci Fondu, která byla věnována kauze Dopravního podniku hl. m. Prahy a tištěným jízdenkám. Petr Soukenka na této tiskové konferenci nehovořil a ani nemohl, neboť na ní vůbec nebyl přítomen. Důkazem jsou fotografie z této tiskové konference, které jsou publikovány na stránkách Fondu zde.

Výroky Ivo Rittiga okomentoval Petr Soukenka: „Řeči o pedofilech mě už nechávají naprosto chladným. Předpokládám, že na otevřené vyhrožování zareagují orgány činné v trestním řízení, neboť se domnívám, že Rittig tímto jednoznačně vyhrožuje zejména svědkům v jeho trestních věcech.“

Nadační fond proti korupci vznikl jako zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s tím, do jaké míry korupční jednání infiltrovalo celou státní správu. Jeho cílem je podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti, podpora odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci. Upozornil mimo jiné na kauzy pražského Dopravního podniku či Nemocnice Na Homolce.

Kontakt: Petr Soukenka, ředitel NFPK, tel.: , e-mail: petr.soukenka@nfpk.cz